40mm Natural Blue Chalcedony Crystal Moon Sculpture for Home Collection
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.60
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Type
Natural Crystal Moon
Power Source
Natural Crystal
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
C-MF01BC4012
Material
Natural Crystal
Application
Indoor
Suitable For
All People
Color
100% Natural Crystal
Customized
Accept Customization
Production
Design & Engraving & Molding & Polishing
Processing
Handmade & Hand-Carved
Delivery
Within 10~25days After We Received The Deposit
Transportation
by Sea or by Air ( According to Your Needs)
Sample
1PC ( The Freight Is Paid by The Buyer)
Moq
2PCS
Place Of Product
Fujian Province, China
Transport Package
Carton Transportation
Specification
40*30*12mm
Trademark
YCL
Origin
Fujian, China
Hs Code
68022990
Production Capacity
1000000
Package Size
29.00cm * 19.00cm * 18.00cm
Package Gross Weight
0.300kg
Product Name
Crystal Star
Brand
YCL
Size
30*22*12mm/40*30*12mm/50*40*12mm
Technology
Engrave,Handmade
Style
Gem stone,Crystal craft
Modes Of Packing
Packed in cartons
Use
Art & Collection,Business Gift,Holiday Gifts,Home Decoration,Souvenir,Healling,Gift,Festival
Production Cycle
1. For stock order, we will ship within 5 days after payment done.2. For OEM order, about 5-20 days.
Shipping
We will give you the best shipping quote as fast as possible.
| Customization | Available |
|---|---|
| Type | Natural Crystal Moon |
| Power Source | Natural Crystal |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | C-MF01BC4012 |
| Material | Natural Crystal |
| Application | Indoor |
| Suitable For | All People |
| Color | 100% Natural Crystal |
| Customized | Accept Customization |
| Production | Design & Engraving & Molding & Polishing |
| Processing | Handmade & Hand-Carved |
| Delivery | Within 10~25days After We Received The Deposit |
| Transportation | by Sea or by Air ( According to Your Needs) |
| Sample | 1PC ( The Freight Is Paid by The Buyer) |
| Moq | 2PCS |
| Place Of Product | Fujian Province, China |
|---|---|
| Transport Package | Carton Transportation |
| Specification | 40*30*12mm |
| Trademark | YCL |
| Origin | Fujian, China |
| Hs Code | 68022990 |
| Production Capacity | 1000000 |
| Package Size | 29.00cm * 19.00cm * 18.00cm |
| Package Gross Weight | 0.300kg |
| Product Name | Crystal Star |
| Brand | YCL |
| Size | 30*22*12mm/40*30*12mm/50*40*12mm |
| Technology | Engrave,Handmade |
| Style | Gem stone,Crystal craft |
| Modes Of Packing | Packed in cartons |
| Use | Art & Collection,Business Gift,Holiday Gifts,Home Decoration,Souvenir,Healling,Gift,Festival |
| Production Cycle | 1. For stock order, we will ship within 5 days after payment done.2. For OEM order, about 5-20 days. |
| Shipping | We will give you the best shipping quote as fast as possible. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Fujian Yuchenglin Jewelry Co., Ltd.
