Wholesale Supplier Popular Home Appliance Handheld Press Machine 100ml Handy Mini Clothes with Stand Garment Iron Steamer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$13.99
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Soleplates Material
Stainless Steel
Power
1000W-1500W
Model No.
LC011
Gear Number
1
Style
Jet and Spray
Automatic Shut-Off
Without Automatic Power Off
Temperature Controlled
Mechanical
Electric Iron
Corded Irons
Certification
CE, RoHS
Size
Mini
Color
Custom
Water Tank
220ml
Product Color
Green/Black/Blue or Customized
Steam Flow
11-17g/Min
Power (W)
1000
Voltage (V)
220-240V 50/60Hz
Blade Material
304 Stainless Steel
Material
PC+ABS
Length Of Power Cord
1.8m
Transport Package
Regular Carton
Specification
20*10.5*8.7cm
Trademark
None
Origin
China
Hs Code
85164000
Production Capacity
3000PCS/Week
Rated Voltage
220-240V 50/60Hz 1000w
Pre-Heating
30-45s
Accessories
Glove, Ironing Board
Feature
1. Foldable & Portable 2. Powerful & Fasting heating 3. One Button Design 4. Anti-spill & Anti-leak 5. All-purpose fabric suppor
Packing Size
Product Size:20*10.5*8.7cm
| Customization | Available |
|---|---|
| Soleplates Material | Stainless Steel |
| Power | 1000W-1500W |
| Model No. | LC011 |
| Gear Number | 1 |
| Style | Jet and Spray |
| Automatic Shut-Off | Without Automatic Power Off |
| Temperature Controlled | Mechanical |
| Electric Iron | Corded Irons |
| Certification | CE, RoHS |
| Size | Mini |
| Color | Custom |
| Water Tank | 220ml |
| Product Color | Green/Black/Blue or Customized |
| Steam Flow | 11-17g/Min |
| Power (W) | 1000 |
| Voltage (V) | 220-240V 50/60Hz |
|---|---|
| Blade Material | 304 Stainless Steel |
| Material | PC+ABS |
| Length Of Power Cord | 1.8m |
| Transport Package | Regular Carton |
| Specification | 20*10.5*8.7cm |
| Trademark | None |
| Origin | China |
| Hs Code | 85164000 |
| Production Capacity | 3000PCS/Week |
| Rated Voltage | 220-240V 50/60Hz 1000w |
| Pre-Heating | 30-45s |
| Accessories | Glove, Ironing Board |
| Feature | 1. Foldable & Portable 2. Powerful & Fasting heating 3. One Button Design 4. Anti-spill & Anti-leak 5. All-purpose fabric suppor |
| Packing Size | Product Size:20*10.5*8.7cm |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Middle Time Electronics Technology Co., Ltd.
