Ready to Ship 1.0L Self Cooking Electric Lunch Box with Steamer for Home Office School Travel Cook Raw Food CE CB RoHS Approved
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$4.78
1+
01
End
Key attributes
Capacity
0.6L/0.8L/1.2L
Inner Coating
Stainless Steel
Material
Plastic
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Heating Rate
4-6min
Size
20cm
Heating Style
Chassis Heating
Thickness
0.24mm
Automatic Shut-Off
Automatic Shut-off
Cord Type
Cordless
Certification
CE, CCC, CB, RoHS
Keywords
Mini Cooker
Transport Package
5 Ply Carton
Specification
787x345x481MM
Trademark
OEM
Origin
China
Hs Code
85167990
Production Capacity
1000000PCS/Month
Package Size
25.00cm * 25.00cm * 30.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Model
UM-MN011
Voltage(V)
220V
Support Oem Customized
YES
Power Cord
VDE Plug, BS Plug or can be adviced
Inner Pot
Aluminum, with non-stick coating
Power
400W
Shipping Method
DHL ,EMS,UPS ,Fedex,By air ,By sea or more
Payment Iterms
T/T (Bank Wire Transfer),Paypal,West Union,LC
| Capacity | 0.6L/0.8L/1.2L |
|---|---|
| Inner Coating | Stainless Steel |
| Material | Plastic |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Heating Rate | 4-6min |
| Size | 20cm |
| Heating Style | Chassis Heating |
| Thickness | 0.24mm |
| Automatic Shut-Off | Automatic Shut-off |
| Cord Type | Cordless |
| Certification | CE, CCC, CB, RoHS |
| Keywords | Mini Cooker |
| Transport Package | 5 Ply Carton |
| Specification | 787x345x481MM |
|---|---|
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 85167990 |
| Production Capacity | 1000000PCS/Month |
| Package Size | 25.00cm * 25.00cm * 30.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Model | UM-MN011 |
| Voltage(V) | 220V |
| Support Oem Customized | YES |
| Power Cord | VDE Plug, BS Plug or can be adviced |
| Inner Pot | Aluminum, with non-stick coating |
| Power | 400W |
| Shipping Method | DHL ,EMS,UPS ,Fedex,By air ,By sea or more |
| Payment Iterms | T/T (Bank Wire Transfer),Paypal,West Union,LC |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
GUANGZHOU UME TECHNOLOGY CO., LTD.
