Ultimate Smart Electric Rice Cooker for Effortless Home Cooking
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$10,00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Warranty
1 Years
Shaping Mode
Injection Mould
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
JSS-204-21
Surface Finish Process
Polishing
Mould Cavity
Multi Cavity
Plastic Material
PPSU
Process Combination Type
Single-Process Mode
Application
Household Appliances, Furniture, Home Use, C - Class
Runner
Cold Runner
Design Software
UG
Installation
Fixed
Certification
TS16949, ISO
Standard
DME
Customized
Customized
After-Sales Service
1 Years
Chemical Resistance
Good
High Heat Hydrolysis
Excellent
High Temperature
200
Material
ABS
Capacity
5 - Liter Capacity
Cooking Modes
Multiple Cooking Modes
Smart Control
Automatic Cooking Programs
Transport Package
Sea / Air
Specification
500*500*500
Trademark
junsheng
Origin
China
Hs Code
39239000
Production Capacity
1000
Package Size
80.00cm * 80.00cm * 100.00cm
Package Gross Weight
400.000kg
Pei
135-160°C
Ppsu
140-180°C
Psu
140-10°C
Pes
140-180°C
| Customization | Available |
|---|---|
| Warranty | 1 Years |
| Shaping Mode | Injection Mould |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | JSS-204-21 |
| Surface Finish Process | Polishing |
| Mould Cavity | Multi Cavity |
| Plastic Material | PPSU |
| Process Combination Type | Single-Process Mode |
| Application | Household Appliances, Furniture, Home Use, C - Class |
| Runner | Cold Runner |
| Design Software | UG |
| Installation | Fixed |
| Certification | TS16949, ISO |
| Standard | DME |
| Customized | Customized |
| After-Sales Service | 1 Years |
| Chemical Resistance | Good |
|---|---|
| High Heat Hydrolysis | Excellent |
| High Temperature | 200 |
| Material | ABS |
| Capacity | 5 - Liter Capacity |
| Cooking Modes | Multiple Cooking Modes |
| Smart Control | Automatic Cooking Programs |
| Transport Package | Sea / Air |
| Specification | 500*500*500 |
| Trademark | junsheng |
| Origin | China |
| Hs Code | 39239000 |
| Production Capacity | 1000 |
| Package Size | 80.00cm * 80.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 400.000kg |
| Pei | 135-160°C |
| Ppsu | 140-180°C |
| Psu | 140-10°C |
| Pes | 140-180°C |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Jiangmen Junsheng Industrial Co., Ltd
