Decorative Artificial Plant Green Wall Wholesale Cheap Price Anti UV Synthetic Grass Plant for Home Outdoor Decoration
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.58 - 13.88
500+
0500
End
Key attributes
Customization
Available
Packaging
Bulk
Material
Plastic
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
ORDGW
Logo Printing
Without Logo Printing
Type
Wall Hanging Plant
Customized
Customized
Color
Green
Usage
Home Decoration
Fire Resistance
Fire Retardant Material
Moq
100 PCS
Oem
Available
Sample
Available
Customized Style
Available
Transport Package
Each Roll in PP Bag
Specification
2mx25m or 4mx25m
Trademark
ORD
Origin
China
Production Capacity
300000square Meters Per Month
Package Size
50.00cm * 50.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
50.000kg
Product Name
Artificial green wall vertical garden
Size
40*60cm, 50*50cm,100*100cm
Matterial
Fabric,100%PE material
Application
Outdoor/indoor landscape decoration
Functiom
Waterproof/fireproof/anti-UV
Life Time
3 year for outdoor
Package
Woven bag/box
| Customization | Available |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Material | Plastic |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | ORDGW |
| Logo Printing | Without Logo Printing |
| Type | Wall Hanging Plant |
| Customized | Customized |
| Color | Green |
| Usage | Home Decoration |
| Fire Resistance | Fire Retardant Material |
| Moq | 100 PCS |
| Oem | Available |
| Sample | Available |
| Customized Style | Available |
|---|---|
| Transport Package | Each Roll in PP Bag |
| Specification | 2mx25m or 4mx25m |
| Trademark | ORD |
| Origin | China |
| Production Capacity | 300000square Meters Per Month |
| Package Size | 50.00cm * 50.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 50.000kg |
| Product Name | Artificial green wall vertical garden |
| Size | 40*60cm, 50*50cm,100*100cm |
| Matterial | Fabric,100%PE material |
| Application | Outdoor/indoor landscape decoration |
| Functiom | Waterproof/fireproof/anti-UV |
| Life Time | 3 year for outdoor |
| Package | Woven bag/box |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
SHAOXING OURUIDE TECHNOLOGY CO., LTD.
