2019 New Design Eco-Friendly Artificial Potted Plants for Home Decoration
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$4.90 - 7.90
800+
0800
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Plastic
Type
Potted Plant
Model No.
PZ043
Color
Green
Usage
Festival, Garden, Home Decoration
Item Name
Artificial Potted Plants
Size(Height*Width)Cm
110cm
Product Color
as Picture
Product Material
Plastic Rod Plastic, Leaf Handle Leaf
Package
Our Products Are Packaged with Cartons Usually
Features
Lifelike, Beautiful, Elegant, Convenient, Touches
Application
Flower Arrangement with Wood, Restaurants, Shoppin
Advantage
Factory Direct Sale, Low MOQ, Reasonable Prices
Quality Material
Plastic Material. Natural Color, Eco-Friendly
Feature
Evergreen
Properties
Artificial
Function
Tranquilizing
Style
Bonsai
Transport Package
12PCS/CTN,Our Products Are Packaged with Cartons U
Specification
110cm
Trademark
Sunwing
Origin
China
Hs Code
6702100000
Production Capacity
10000 Pieces Per Month
Item Size
110cm (Manual measurement, for reference only)
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Type | Potted Plant |
| Model No. | PZ043 |
| Color | Green |
| Usage | Festival, Garden, Home Decoration |
| Item Name | Artificial Potted Plants |
| Size(Height*Width)Cm | 110cm |
| Product Color | as Picture |
| Product Material | Plastic Rod Plastic, Leaf Handle Leaf |
| Package | Our Products Are Packaged with Cartons Usually |
| Features | Lifelike, Beautiful, Elegant, Convenient, Touches |
| Application | Flower Arrangement with Wood, Restaurants, Shoppin |
| Advantage | Factory Direct Sale, Low MOQ, Reasonable Prices |
|---|---|
| Quality Material | Plastic Material. Natural Color, Eco-Friendly |
| Feature | Evergreen |
| Properties | Artificial |
| Function | Tranquilizing |
| Style | Bonsai |
| Transport Package | 12PCS/CTN,Our Products Are Packaged with Cartons U |
| Specification | 110cm |
| Trademark | Sunwing |
| Origin | China |
| Hs Code | 6702100000 |
| Production Capacity | 10000 Pieces Per Month |
| Item Size | 110cm (Manual measurement, for reference only) |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Sunwing Industries Ltd.
