Garden Landscaping Artificial Plants Tree Home Decor Bonsai Tree Plastic Plants Pots Faked Palm Plants
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.50 - 23.00
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Packaging
Boxed
Material
Plastic
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Tree
Height
80cm-200cm Per Tree, Customized According to Custo
Root Type
Simulated Soil
Logo Printing
Without Logo Printing
Type
Potted Plant
Customized
Customized
Color
Green
Usage
Home, Office, Shop Decoration
Fire Resistance
Non-fire Retardant
Model Number
100% Eco-Friendly
Delivery Time
10-20 Days
Moq
20PCS, MOQ Can Be Lower If Have Stock Material
Feature
Real Touch Nature
Transport Package
Carton
Specification
0.8. m/1.0m/1.1m/1.2m/1.3m/1.4m/1.6m/1.8m/2.2m
Trademark
ZOKINGDECOR
Origin
China
Hs Code
6702100000
Production Capacity
10000pieces/Year
Package Size
125.00cm * 38.00cm * 20.00cm
Package Gross Weight
8.000kg
Use
Garden.Hotel.Home.Office Decor
| Customization | Available |
|---|---|
| Packaging | Boxed |
| Material | Plastic |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Tree |
| Height | 80cm-200cm Per Tree, Customized According to Custo |
| Root Type | Simulated Soil |
| Logo Printing | Without Logo Printing |
| Type | Potted Plant |
| Customized | Customized |
| Color | Green |
| Usage | Home, Office, Shop Decoration |
| Fire Resistance | Non-fire Retardant |
|---|---|
| Model Number | 100% Eco-Friendly |
| Delivery Time | 10-20 Days |
| Moq | 20PCS, MOQ Can Be Lower If Have Stock Material |
| Feature | Real Touch Nature |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 0.8. m/1.0m/1.1m/1.2m/1.3m/1.4m/1.6m/1.8m/2.2m |
| Trademark | ZOKINGDECOR |
| Origin | China |
| Hs Code | 6702100000 |
| Production Capacity | 10000pieces/Year |
| Package Size | 125.00cm * 38.00cm * 20.00cm |
| Package Gross Weight | 8.000kg |
| Use | Garden.Hotel.Home.Office Decor |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hebei Zhuochu Commerce Co., Ltd.
