Green Artificial Leaf Plant Artificial Lawn Boxwood Hedge Garden Backyard Home Backdrop Decor Simulation Grass Outdoor Flower Wall
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$10.00-11.00
500+
0500
End
Key attributes
Customization
Available
Color
Lime Green
Type
Without Sand
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
100*100
Base
Asphalt Base
Material
Nylon, PE, PP
Ground Cloth
Grid
Density
16800tufs/sqm
Height
60mm
Row Spacing
3/4 inch
Grade
International Class
Filaments Twist Number
5700 Dtex
Occasion
for Landscaping, for Recreation, for Sport
Yarn Shape
Monofilament
Yarn Form
Straight Cut, Curving, Curl
Yarn Length
Long
Cross Profile
Flat Type
Sample
Free
Oem/Odm
Free
Application
Outdoor Decoration, Outdoor Floor, Football Field,
Lead Hardness
Hard
Certificate
CE;Carb;Coc;ISO 9001 etc
Transport Package
Carton Packing, Pallet
Specification
100*52*60
Trademark
Consmos
Origin
Linyi City, Shandong Province
Package Size
100.00cm * 52.00cm * 60.00cm
Package Gross Weight
10.000kg
Product Name:
Artificial Plant Wall Boxwood Panels
Material:
Silk Cloth
Size:
100*100cm / 50*50 cm / 40*60 cm
Shipping:
By Sea
Custom-Made:
YES (LOGO Colors Design Packaging)
Moq:
Most of the goods are in stock . If you need Low MOQ . Please contact customer service
Sample Leadtime:
3 days
| Customization | Available |
|---|---|
| Color | Lime Green |
| Type | Without Sand |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 100*100 |
| Base | Asphalt Base |
| Material | Nylon, PE, PP |
| Ground Cloth | Grid |
| Density | 16800tufs/sqm |
| Height | 60mm |
| Row Spacing | 3/4 inch |
| Grade | International Class |
| Filaments Twist Number | 5700 Dtex |
| Occasion | for Landscaping, for Recreation, for Sport |
| Yarn Shape | Monofilament |
| Yarn Form | Straight Cut, Curving, Curl |
| Yarn Length | Long |
| Cross Profile | Flat Type |
|---|---|
| Sample | Free |
| Oem/Odm | Free |
| Application | Outdoor Decoration, Outdoor Floor, Football Field, |
| Lead Hardness | Hard |
| Certificate | CE;Carb;Coc;ISO 9001 etc |
| Transport Package | Carton Packing, Pallet |
| Specification | 100*52*60 |
| Trademark | Consmos |
| Origin | Linyi City, Shandong Province |
| Package Size | 100.00cm * 52.00cm * 60.00cm |
| Package Gross Weight | 10.000kg |
| Product Name: | Artificial Plant Wall Boxwood Panels |
| Material: | Silk Cloth |
| Size: | 100*100cm / 50*50 cm / 40*60 cm |
| Shipping: | By Sea |
| Custom-Made: | YES (LOGO Colors Design Packaging) |
| Moq: | Most of the goods are in stock . If you need Low MOQ . Please contact customer service |
| Sample Leadtime: | 3 days |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Linyi Consmos New Building Materials Co., Ltd.
