Lifelike 40X60cm Artificial Plant Panel with Simulated Green Leaves for Indoor Home Wall Decor and Wedding Party
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$1.29 - 14.90
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Color
Green
Installation Method
Hooks
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
HUA-DL-40X60
Maintenance
Wash with Water
Material
PE
Size
50X100cm
Style
Modern
Usage
Wedding Decoration
Advantage
Eco-Friendly, Fire-Retardant, Waterproof
Feature
Highly Realistic, Durable/Long-Lasting
Oem/Odm Support
Yes
Application Scenario
Home Decoration/Wedding Decoration/Office / Hotel
Transport Package
Paper Carton
Specification
25*25, 50*50, 50*100, 100*100cm
Trademark
OEM
Origin
China
Hs Code
6702100000
Production Capacity
15000PC/Month
Package Size
102.00cm * 52.00cm * 65.00cm
Package Gross Weight
12.000kg
Product Name
Artificial flower,Artificial plant,Artificial grass,Artificial flower plant
Size/Dimension
25x25cm, 40x60cm, 50x50cm, 50x100cm, 100x100cm
Application
Home decoration, wedding events, supermarkets, hotels, restaurants, etc.
Packing Way
25x25cm: 200 pc/bag
Transportation Package
Paper carton
Life Time
3-5 years
Keywords
Artificial flower,Artificial plant,Artificial grass,Artificial flower plant,Artificial flower for decoration,plastic flower,synthetic grass,wedding decoration,interior decoration,garden decoration,artificial flower for decoration,plastic flower,real touch artificial flower,artificial flower decoration,plastic artificial flower,fake flower,Simulated plants,fake grass,decorative artificial flower,Plant wall
| Customization | Available |
|---|---|
| Color | Green |
| Installation Method | Hooks |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | HUA-DL-40X60 |
| Maintenance | Wash with Water |
| Material | PE |
| Size | 50X100cm |
| Style | Modern |
| Usage | Wedding Decoration |
| Advantage | Eco-Friendly, Fire-Retardant, Waterproof |
| Feature | Highly Realistic, Durable/Long-Lasting |
| Oem/Odm Support | Yes |
| Application Scenario | Home Decoration/Wedding Decoration/Office / Hotel |
| Transport Package | Paper Carton |
|---|---|
| Specification | 25*25, 50*50, 50*100, 100*100cm |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 6702100000 |
| Production Capacity | 15000PC/Month |
| Package Size | 102.00cm * 52.00cm * 65.00cm |
| Package Gross Weight | 12.000kg |
| Product Name | Artificial flower,Artificial plant,Artificial grass,Artificial flower plant |
| Size/Dimension | 25x25cm, 40x60cm, 50x50cm, 50x100cm, 100x100cm |
| Application | Home decoration, wedding events, supermarkets, hotels, restaurants, etc. |
| Packing Way | 25x25cm: 200 pc/bag |
| Transportation Package | Paper carton |
| Life Time | 3-5 years |
| Keywords | Artificial flower,Artificial plant,Artificial grass,Artificial flower plant,Artificial flower for decoration,plastic flower,synthetic grass,wedding decoration,interior decoration,garden decoration,artificial flower for decoration,plastic flower,real touch artificial flower,artificial flower decoration,plastic artificial flower,fake flower,Simulated plants,fake grass,decorative artificial flower,Plant wall |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Rainbow Shijiazhuang New Materials Technology Co., Ltd.
