4-Cavity Round Egg Frying Pan with Non-Stick Coating - Durable Aluminum Baking Pans for Restaurant/Home Use
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$4.20
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Pans Type
Frying Pans &Skillets
Feature
Safe
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
0009
Cover Style
Without Cover
Material
Metal
Transparent
Not Transparent
Modelnumber
Alhbg-4
Selling Units
Single Item
Metal Type
Aluminum Alloy
Shape
Square Shape
Single Package Size
36X19.5X9.8cm
Interior
Custom Manufacturing
Design Style
Classic
Exterior
Custom Manufacturing
Moq
2PCS
Base
Hole Induction Bottom
Function
Fry Food
Type
Kitchenware
Product Name
Non Stick Fry Pan
Capacity
<1L
Single Gross Weight
0.720kg
Transport Package
Box
Specification
36X19.5X9.8cm
Trademark
N/A
Origin
China
Package Size
60.00cm * 60.00cm * 60.00cm
Package Gross Weight
30.000kg
Item
value
Applicable Stove
General Use for Gas and Induction Cooker
Pot Cover Type
Without Pot Cover
| Customization | Available |
|---|---|
| Pans Type | Frying Pans &Skillets |
| Feature | Safe |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 0009 |
| Cover Style | Without Cover |
| Material | Metal |
| Transparent | Not Transparent |
| Modelnumber | Alhbg-4 |
| Selling Units | Single Item |
| Metal Type | Aluminum Alloy |
| Shape | Square Shape |
| Single Package Size | 36X19.5X9.8cm |
| Interior | Custom Manufacturing |
| Design Style | Classic |
| Exterior | Custom Manufacturing |
|---|---|
| Moq | 2PCS |
| Base | Hole Induction Bottom |
| Function | Fry Food |
| Type | Kitchenware |
| Product Name | Non Stick Fry Pan |
| Capacity | <1L |
| Single Gross Weight | 0.720kg |
| Transport Package | Box |
| Specification | 36X19.5X9.8cm |
| Trademark | N/A |
| Origin | China |
| Package Size | 60.00cm * 60.00cm * 60.00cm |
| Package Gross Weight | 30.000kg |
| Item | value |
| Applicable Stove | General Use for Gas and Induction Cooker |
| Pot Cover Type | Without Pot Cover |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Yongkang Angli Industry And Trade Co., Ltd.
