Ds-2952A Wholesale Non Stick Cookware Sets Pots and Pans Popular Home Kitchen Pot Sets Frying Pan Aluminum Cooking Pot with Lid
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$32.00
1,510+
01,510
End
Key attributes
Customization
Available
Pans Type
Frying Pans & Skillets
Stove
All Purpose
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
DS-2952A
Size
14-26 Cm
Feature
Non-stick, Common
Cover
Without Cover
Certification
LFGB, FDA
Cover Style
No
Material
Cast Iron
Transparent
Black
Feature 1
Non-Toxic
Operation
Manual
Special Feature
Multi-Purpose
Special Feature 2
Vegetable Chopper
Feature 2
Pfoa & PTFE Free Material.
Feature 3
Eco-Friendly
Feature 4
Classic
Feature 5
Cleaning Brushes
Feature 6
Anti- Slip
Carton
1 Set
Transport Package
Carton
Specification
30*30*37 cm
Trademark
DENG'S KNIFE
Origin
China
Hs Code
7323910000
Production Capacity
100000
Package Size
63.00cm * 39.00cm * 18.00cm
Package Gross Weight
7.500kg
Applicable Stove
General Use for Gas and Induction Cooker
Pot Cover Type
Glass Cover
Pot Cover
With Pot Cover
Accessories
Utensiles
Number Of Pieces
>20
Design Style
Modern
Hand Grip Material
Wood
Type
Cookware Sets
Place Of Origin
China
Brand Name
DENG'S KNIFE
Model Number
DS-2952A/B
Product Name
Non Stick Cookware Set
Handle
Bakelite
Lid
Tempered Glass Lid
Color
Picture Shown
Keywords
Cooking Set Cooking Pot
Bottom
3-layer Capsuled Bottom(S/S+Alu+S/S)
Coating
Non-stick Coating Cooking Surface
Packing
Box Packing
| Customization | Available |
|---|---|
| Pans Type | Frying Pans & Skillets |
| Stove | All Purpose |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | DS-2952A |
| Size | 14-26 Cm |
| Feature | Non-stick, Common |
| Cover | Without Cover |
| Certification | LFGB, FDA |
| Cover Style | No |
| Material | Cast Iron |
| Transparent | Black |
| Feature 1 | Non-Toxic |
| Operation | Manual |
| Special Feature | Multi-Purpose |
| Special Feature 2 | Vegetable Chopper |
| Feature 2 | Pfoa & PTFE Free Material. |
| Feature 3 | Eco-Friendly |
| Feature 4 | Classic |
| Feature 5 | Cleaning Brushes |
| Feature 6 | Anti- Slip |
| Carton | 1 Set |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 30*30*37 cm |
| Trademark | DENG'S KNIFE |
|---|---|
| Origin | China |
| Hs Code | 7323910000 |
| Production Capacity | 100000 |
| Package Size | 63.00cm * 39.00cm * 18.00cm |
| Package Gross Weight | 7.500kg |
| Applicable Stove | General Use for Gas and Induction Cooker |
| Pot Cover Type | Glass Cover |
| Pot Cover | With Pot Cover |
| Accessories | Utensiles |
| Number Of Pieces | >20 |
| Design Style | Modern |
| Hand Grip Material | Wood |
| Type | Cookware Sets |
| Place Of Origin | China |
| Brand Name | DENG'S KNIFE |
| Model Number | DS-2952A/B |
| Product Name | Non Stick Cookware Set |
| Handle | Bakelite |
| Lid | Tempered Glass Lid |
| Color | Picture Shown |
| Keywords | Cooking Set Cooking Pot |
| Bottom | 3-layer Capsuled Bottom(S/S+Alu+S/S) |
| Coating | Non-stick Coating Cooking Surface |
| Packing | Box Packing |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Chongqing Deng's Yaohe Knifeware Co., Ltd.
