Daosheng in Stock Home Kitchen Hotel 3-Ply Base 304 Stainless Steel Fried Steak Skillet Egg Nonstick Frying Pan
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$15.30-18.50
20+
020
End
Key attributes
Customization
Available
Pans Type
Frying Pans & Skillets
Stove
All Purpose
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Size
OEM/ODM
Feature
Non-stick
Cover
Without Cover
Material
Stainless Steel
Transparent
Not Transparent
Bottom
Sandwich Bottom
Finish
Mirror Polishing or Sanding Polishing
Appliance
Home,Restaurant,Hotel
Body Thickness
0.6/0.8mm
Transport Package
Carton Box
Specification
OEM/ODM
Trademark
DaoSheng
Origin
Guangdong, China
Package Size
10.00cm * 10.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Products Name
DaoSheng In Stock Home Kitchen Hotel 3-ply Base 304 Stainless Steel Fried Steak Skillet Egg Nonstick Frying Pan
Usage
Home,Restaurant,Hotel,Catering
| Customization | Available |
|---|---|
| Pans Type | Frying Pans & Skillets |
| Stove | All Purpose |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Size | OEM/ODM |
| Feature | Non-stick |
| Cover | Without Cover |
| Material | Stainless Steel |
| Transparent | Not Transparent |
| Bottom | Sandwich Bottom |
| Finish | Mirror Polishing or Sanding Polishing |
|---|---|
| Appliance | Home,Restaurant,Hotel |
| Body Thickness | 0.6/0.8mm |
| Transport Package | Carton Box |
| Specification | OEM/ODM |
| Trademark | DaoSheng |
| Origin | Guangdong, China |
| Package Size | 10.00cm * 10.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Products Name | DaoSheng In Stock Home Kitchen Hotel 3-ply Base 304 Stainless Steel Fried Steak Skillet Egg Nonstick Frying Pan |
| Usage | Home,Restaurant,Hotel,Catering |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jiangmen Pengjiang District Daosheng Stainless Steel Products Co. Ltd
