Xinhaohui Kitchenware Kitchen Home Chef Non Stick Stainless Steel 304 Frying Pan
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$9.00
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Pans Type
Frying Pans & Skillets
Stove
All Purpose
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
x2768
Size
22-25cm
Feature
Non-stick, Common, Tri-Ply All Clad
Cover
Without Cover
Certification
LFGB, CE/EU
Cover Style
Glass Cover
Material
Stainless Steel
Transparent
Transparent
Structure
Aluminum-Clad
Oem
Acceptable
Moq
10
Advantage
in Stock
Bottom
Tri-Ply
Transport Package
Carton
Specification
20 cm
Trademark
Yapamit
Origin
China
Production Capacity
15000/Mon
Package Size
30.00cm * 30.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
3.000kg
Model
Commodity
L
W
X2860
European Stainless Steel Sanding Frying Pan With Compound Bottom(steel handle)
X2861
Φ220×43
X2862
Φ240×50
X2863
Φ260×50
X2864
Φ280×53
X2865
Φ300×55
X2866
Φ320×55
X2867
Φ340×55
X2879
Φ360×55
X2868
European Stainless Steel Non-Stick Frying Pan With Compound Bottom(steel handle)
X2869
Φ220×43
X2870
Φ240×50
X2871
Φ260×50
X2872
Φ280×53
X2873
Φ300×55
X2874
Φ320×55
X2875
Φ340×55
X2876
Φ360×55
X2901
European Stainless Steel Sanding Frying Pan With Compound Bottom(precision casting handle)
X2902
Φ220×43
X2903
Φ240×50
X2904
Φ260×50
X2905
Φ280×53
X2906
Φ300×55
X2907
Φ320×55
X2908
Φ340×55
X2909
Φ360×55
X2880
European Stainless Steel Non-Stick Frying Pan With Compound Bottom(precision casting handle)
X2881
Φ220×43
X2882
Φ240×50
X2883
Φ260×50
X2884
Φ280×53
X2885
Φ300×55
X2886
Φ320×55
X2887
Φ340×55
X2888
Φ360×55
X2891
Stainless Steel Seafood Pan With Compound Bottom
X2892
Φ220×35
X2893
Φ240×35
X2894
Φ260×35
X2895
Φ280×35
X2896
Φ300×35
X2897
Φ320×35
X2898
Φ340×35
| Customization | Available |
|---|---|
| Pans Type | Frying Pans & Skillets |
| Stove | All Purpose |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | x2768 |
| Size | 22-25cm |
| Feature | Non-stick, Common, Tri-Ply All Clad |
| Cover | Without Cover |
| Certification | LFGB, CE/EU |
| Cover Style | Glass Cover |
| Material | Stainless Steel |
| Transparent | Transparent |
| Structure | Aluminum-Clad |
| Oem | Acceptable |
| Moq | 10 |
| Advantage | in Stock |
| Bottom | Tri-Ply |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 20 cm |
| Trademark | Yapamit |
| Origin | China |
| Production Capacity | 15000/Mon |
| Package Size | 30.00cm * 30.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 3.000kg |
| Model | Commodity |
| L | W |
| X2860 | European Stainless Steel Sanding Frying Pan With Compound Bottom(steel handle) |
| X2861 | Φ220×43 |
| X2862 | Φ240×50 |
| X2863 | Φ260×50 |
| X2864 | Φ280×53 |
| X2865 | Φ300×55 |
| X2866 | Φ320×55 |
| X2867 | Φ340×55 |
| X2879 | Φ360×55 |
|---|---|
| X2868 | European Stainless Steel Non-Stick Frying Pan With Compound Bottom(steel handle) |
| X2869 | Φ220×43 |
| X2870 | Φ240×50 |
| X2871 | Φ260×50 |
| X2872 | Φ280×53 |
| X2873 | Φ300×55 |
| X2874 | Φ320×55 |
| X2875 | Φ340×55 |
| X2876 | Φ360×55 |
| X2901 | European Stainless Steel Sanding Frying Pan With Compound Bottom(precision casting handle) |
| X2902 | Φ220×43 |
| X2903 | Φ240×50 |
| X2904 | Φ260×50 |
| X2905 | Φ280×53 |
| X2906 | Φ300×55 |
| X2907 | Φ320×55 |
| X2908 | Φ340×55 |
| X2909 | Φ360×55 |
| X2880 | European Stainless Steel Non-Stick Frying Pan With Compound Bottom(precision casting handle) |
| X2881 | Φ220×43 |
| X2882 | Φ240×50 |
| X2883 | Φ260×50 |
| X2884 | Φ280×53 |
| X2885 | Φ300×55 |
| X2886 | Φ320×55 |
| X2887 | Φ340×55 |
| X2888 | Φ360×55 |
| X2891 | Stainless Steel Seafood Pan With Compound Bottom |
| X2892 | Φ220×35 |
| X2893 | Φ240×35 |
| X2894 | Φ260×35 |
| X2895 | Φ280×35 |
| X2896 | Φ300×35 |
| X2897 | Φ320×35 |
| X2898 | Φ340×35 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Jiangmen Xinhaohui Kitchenware Manufacturing Co., Ltd
