Factory Stainless Steel Non Stick Home Gift Cookware Sets Frying Pan
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.00
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Pans Type
Frying Pans & Skillets
Stove
All Purpose
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
X2917
Size
30-33cm
Feature
Non-stick, Common, Tri-Ply All Clad
Cover
Without Cover
Certification
LFGB, CE/EU
Cover Style
Glass Cover
Material
Stainless Steel
Transparent
Transparent
Structure
Aluminum-Clad
Oem
Acceptable
Moq
10
Advantage
in Stock
Bottom
Tri-Ply
Transport Package
Carton
Specification
30 cm
Trademark
Yapamit
Origin
China
Production Capacity
15000/Mon
Package Size
30.00cm * 30.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
3.000kg
Model
Product
X2868
Non Stick Frying Pan
X2869
Non Stick Frying Pan
X2870
Non Stick Frying Pan
X2871
Non Stick Frying Pan
X2872
Non Stick Frying Pan
X2873
Non Stick Frying Pan
X2874
Non Stick Frying Pan
X2875
Non Stick Frying Pan
X2876
Non Stick Frying Pan
| Customization | Available |
|---|---|
| Pans Type | Frying Pans & Skillets |
| Stove | All Purpose |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | X2917 |
| Size | 30-33cm |
| Feature | Non-stick, Common, Tri-Ply All Clad |
| Cover | Without Cover |
| Certification | LFGB, CE/EU |
| Cover Style | Glass Cover |
| Material | Stainless Steel |
| Transparent | Transparent |
| Structure | Aluminum-Clad |
| Oem | Acceptable |
| Moq | 10 |
| Advantage | in Stock |
| Bottom | Tri-Ply |
|---|---|
| Transport Package | Carton |
| Specification | 30 cm |
| Trademark | Yapamit |
| Origin | China |
| Production Capacity | 15000/Mon |
| Package Size | 30.00cm * 30.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 3.000kg |
| Model | Product |
| X2868 | Non Stick Frying Pan |
| X2869 | Non Stick Frying Pan |
| X2870 | Non Stick Frying Pan |
| X2871 | Non Stick Frying Pan |
| X2872 | Non Stick Frying Pan |
| X2873 | Non Stick Frying Pan |
| X2874 | Non Stick Frying Pan |
| X2875 | Non Stick Frying Pan |
| X2876 | Non Stick Frying Pan |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jiangmen Xinhaohui Kitchenware Manufacturing Co., Ltd
