Wholesale Outdoor Athletic Running Yoga Gym Hiking Clothes Zip up Pullover for Women, Upf 50+ Sun Protection Long Sleeve Fishing Shirts with Adjustable Hem
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.38
5โ99
US$8.98
100โ499
US$8.78
500โ499,999
US$5.98
500,000+
05100500500,000
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Anti-UV, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Waterproof, Windproof X Lightweight
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MC261
Gender
Women's
Material
100% Nylon
Pattern
Pure Colour
Product Name
Ladies Outdoor Hiking Jogging Quick Dry Pullover
Logo
Non Logo
Sample Order
Available
Advantage
Stock for Fast Delivery
Oem/Odm
Available
Packing
1PC/Polybag
Moq
Only 1PC for Stock
Color
4 Color Are Ready to Ship
Main Feature
Half Zipper + Adjustable Hem
Design
Regular Fit X Long Sleeve
Type
Hoodie/Pullover
Usage
Travel, Jogging, Rockcraft, Hiking, Tennis
Size
S/M/L/XL
Transport Package
Standard Seaworthy Packing for Long Distance Trans
Specification
46 x 37 x 27cm
Trademark
Morecredit
Origin
China (Mainland)
Hs Code
6104690000
Production Capacity
500000PCS/Month
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 7.00cm
Package Gross Weight
0.400kg
Size Weight
6 different size As per pic showed
Sample Time
Around 3-5 working days after payment received
Production Time
Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity
Remark
Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding.
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Anti-UV, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Waterproof, Windproof X Lightweight |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MC261 |
| Gender | Women's |
| Material | 100% Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Product Name | Ladies Outdoor Hiking Jogging Quick Dry Pullover |
| Logo | Non Logo |
| Sample Order | Available |
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Oem/Odm | Available |
| Packing | 1PC/Polybag |
| Moq | Only 1PC for Stock |
| Color | 4 Color Are Ready to Ship |
| Main Feature | Half Zipper + Adjustable Hem |
|---|---|
| Design | Regular Fit X Long Sleeve |
| Type | Hoodie/Pullover |
| Usage | Travel, Jogging, Rockcraft, Hiking, Tennis |
| Size | S/M/L/XL |
| Transport Package | Standard Seaworthy Packing for Long Distance Trans |
| Specification | 46 x 37 x 27cm |
| Trademark | Morecredit |
| Origin | China (Mainland) |
| Hs Code | 6104690000 |
| Production Capacity | 500000PCS/Month |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 7.00cm |
| Package Gross Weight | 0.400kg |
| Size Weight | 6 different size As per pic showed |
| Sample Time | Around 3-5 working days after payment received |
| Production Time | Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity |
| Remark | Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
DONGGUAN TIANCHEN GARMENT TECHNOLOGY CO., LTD.
