Men's Polo Shirt Button-Down Collar Design Moisture-Wicking Short Sleeve for Golf & Summer Wear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.90
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Color
Colorful
Gender
Men
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
GMT-34
Material
Cotton / Polyester
Pattern
Plain
Season
Summer
Sleeve Length
Short Sleeve
Collar Style
Polo Neck
Feature
Breathable, Moisture Absorption
Sleeve Style
Short Sleeve
Sleeve Shape
Normal
Technics
Knitted
Size
S-2XL
Transport Package
Carton
Specification
1piece/poly bag,50 pieces /Carton Carton size:60cm
Trademark
FJUN
Origin
Nanchang City, Jiangxi Province, China.
Production Capacity
3000 Pieces/Month
Package Size
48.00cm * 32.00cm * 62.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Fabric
CVC, T/C,TCR,100% polyester, and Polyester Spandex Blend
Fabric Weight
120/140/160/180 gsm
Sleeve
Short sleeve
Certification
BSCI test report
Moq
100pcs/Design (Mix size Acceptable)
Packing
1Pc/polybag; 100Pcs/Carton, 58*48*54cm
Sample Service
1-3 days in stock , 5-10 days in customization
Payment Terms
T/C, T/T ,/D/P ,D/A , Paypal . Western Union
Shipping
By Express / Air / Sea / Air + Delivery / Sea + Delivery
Payment Term
T/T; L/C; Paypal; Wester Union; Visa; Credit Card etc.
Delivery Term
EXW; FOB; CIF; DDP; DDU etc.
Length
66
1/2chest
50
Shoulder
42
| Customization | Available |
|---|---|
| Color | Colorful |
| Gender | Men |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | GMT-34 |
| Material | Cotton / Polyester |
| Pattern | Plain |
| Season | Summer |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Collar Style | Polo Neck |
| Feature | Breathable, Moisture Absorption |
| Sleeve Style | Short Sleeve |
| Sleeve Shape | Normal |
| Technics | Knitted |
| Size | S-2XL |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 1piece/poly bag,50 pieces /Carton Carton size:60cm |
| Trademark | FJUN |
|---|---|
| Origin | Nanchang City, Jiangxi Province, China. |
| Production Capacity | 3000 Pieces/Month |
| Package Size | 48.00cm * 32.00cm * 62.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Fabric | CVC, T/C,TCR,100% polyester, and Polyester Spandex Blend |
| Fabric Weight | 120/140/160/180 gsm |
| Sleeve | Short sleeve |
| Certification | BSCI test report |
| Moq | 100pcs/Design (Mix size Acceptable) |
| Packing | 1Pc/polybag; 100Pcs/Carton, 58*48*54cm |
| Sample Service | 1-3 days in stock , 5-10 days in customization |
| Payment Terms | T/C, T/T ,/D/P ,D/A , Paypal . Western Union |
| Shipping | By Express / Air / Sea / Air + Delivery / Sea + Delivery |
| Payment Term | T/T; L/C; Paypal; Wester Union; Visa; Credit Card etc. |
| Delivery Term | EXW; FOB; CIF; DDP; DDU etc. |
| Length | 66 |
| 1/2chest | 50 |
| Shoulder | 42 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Nc Isa Industry and Trade Company
