Bulk Wholesale Mens Raglan Sleeve Vintage Personalized Pullover Sweatshirt
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$10.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Free Size
Age
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
andax46
Closure Type
Sweat
Color
Gray
Feature
Breathable, Windbreak
Gender
Men's
Hood Type
None
Material
Blends
Pattern
Solid
Pocket Type
None
Sleeve Length
Long Sleeve
Sample
Available
Service
OEM Service
Label
Custom Label
Moq
100PCS
Keyword1
Raglan Sweatshirt
Keyword2
Raglan Sleeve Sweatshirt
Keyword3
Raglan Sweatshirt Vintage
Transport Package
Carton Box
Specification
30*20*10cm
Trademark
custom
Origin
China
Production Capacity
100000PCS Per Month
Package Size
30.00cm * 20.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Feature:
Anti-wrinkle, Anti-pilling, Breathable, Sustainable, Anti-Shrink
Supply Type:
OEM service
Technics:
Color Blocked
Moq:
100pcs per design per color
Collar:
Round Collar
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Free Size |
| Age | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | andax46 |
| Closure Type | Sweat |
| Color | Gray |
| Feature | Breathable, Windbreak |
| Gender | Men's |
| Hood Type | None |
| Material | Blends |
| Pattern | Solid |
| Pocket Type | None |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Sample | Available |
| Service | OEM Service |
| Label | Custom Label |
|---|---|
| Moq | 100PCS |
| Keyword1 | Raglan Sweatshirt |
| Keyword2 | Raglan Sleeve Sweatshirt |
| Keyword3 | Raglan Sweatshirt Vintage |
| Transport Package | Carton Box |
| Specification | 30*20*10cm |
| Trademark | custom |
| Origin | China |
| Production Capacity | 100000PCS Per Month |
| Package Size | 30.00cm * 20.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Feature: | Anti-wrinkle, Anti-pilling, Breathable, Sustainable, Anti-Shrink |
| Supply Type: | OEM service |
| Technics: | Color Blocked |
| Moq: | 100pcs per design per color |
| Collar: | Round Collar |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Yancheng City Zhou Chi Imp. & Exp. Co. Ltd.
