Casual Loose Pocket Tie Hooded Women Sweatshirt
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S,M,L,XL
Color
Gray
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
cc25012
Hood Type
Fixed
Material
Polyester
Pattern
Printed
Pocket Type
Kangaroo
Sleeve Length
Long Sleeve
Oem
Yes
Moq
100PCS
Design
Commuting Style
Collar
Hoodied
Main Fabric
Polyester
Stock
Yes
Customized
Yes
Weight
600g
Age Group
Adults
Gender
Women's
Length
Long
Model
Loosen
Thickness
Normal
Transport Package
Bag
Specification
1pc packing 40*35*10cm
Trademark
cocal
Origin
Zhejiang
Hs Code
6204310000
Production Capacity
500
Package Size
40.00cm * 35.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
0.600kg
Item No.:
CC25012
Item Name:
HOODIED
Material:
polyester
Color:
GRAY(ACCEPT OEM)
Size:
S,M,L,XL(accpet customized )
Packing:
1pc/OPP Bag
Port Of Loading:
Ningbo/Shanghai
Suitable:
PARTY
Payment:
T/T,Western union,L/C,paypal,credit card
Packing Size
40*35*10cm
G.W.
600g/pc
Lead Time
50pcs---7days 500pcs--20days >500pcs ---35days
Shipping Way
ups,dhl,fedex ,ems ,tnt ,by air ,by see
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S,M,L,XL |
| Color | Gray |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | cc25012 |
| Hood Type | Fixed |
| Material | Polyester |
| Pattern | Printed |
| Pocket Type | Kangaroo |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Oem | Yes |
| Moq | 100PCS |
| Design | Commuting Style |
| Collar | Hoodied |
| Main Fabric | Polyester |
| Stock | Yes |
| Customized | Yes |
| Weight | 600g |
| Age Group | Adults |
| Gender | Women's |
| Length | Long |
| Model | Loosen |
|---|---|
| Thickness | Normal |
| Transport Package | Bag |
| Specification | 1pc packing 40*35*10cm |
| Trademark | cocal |
| Origin | Zhejiang |
| Hs Code | 6204310000 |
| Production Capacity | 500 |
| Package Size | 40.00cm * 35.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 0.600kg |
| Item No.: | CC25012 |
| Item Name: | HOODIED |
| Material: | polyester |
| Color: | GRAY(ACCEPT OEM) |
| Size: | S,M,L,XL(accpet customized ) |
| Packing: | 1pc/OPP Bag |
| Port Of Loading: | Ningbo/Shanghai |
| Suitable: | PARTY |
| Payment: | T/T,Western union,L/C,paypal,credit card |
| Packing Size | 40*35*10cm |
| G.W. | 600g/pc |
| Lead Time | 50pcs---7days 500pcs--20days >500pcs ---35days |
| Shipping Way | ups,dhl,fedex ,ems ,tnt ,by air ,by see |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Cocal Import & Export Co., Ltd
