Sweatshirts Pullover Mens Hoodies Cotton Hoodie Men Women High Quality Sweatshirts
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$11.50-22.50
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Free Size
Color
Custom
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
289955
Hood Type
No
Material
Cotton
Pattern
Solid
Pocket Type
None
Sleeve Length
Long Sleeve
Name
Mens Hoodies Cotton Hoodie
Design
Sweatshirts Pullover
Style
Cotton Hoodie
Moq
100PCS of One Color
Transport Package
One Piece One Polybag
Specification
40cm*35cm*20cm
Trademark
OEM
Origin
China
Production Capacity
5000pieces/Month
Package Size
40.00cm * 30.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Shipping
By Express / Air / Sea
Printing
Digital Printing Screen Printing
Quality
High Qualiy
Payment Terms
T/T
Q
What is your main products?
A
We are a professional jacket manufacturer. We are able to provide stable and long-term OEM services.winter jacket,PU jacket,sports jacket,down jacket,sleeveless jacket and all kind of jacket.
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Free Size |
| Color | Custom |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 289955 |
| Hood Type | No |
| Material | Cotton |
| Pattern | Solid |
| Pocket Type | None |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Name | Mens Hoodies Cotton Hoodie |
| Design | Sweatshirts Pullover |
| Style | Cotton Hoodie |
| Moq | 100PCS of One Color |
|---|---|
| Transport Package | One Piece One Polybag |
| Specification | 40cm*35cm*20cm |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Production Capacity | 5000pieces/Month |
| Package Size | 40.00cm * 30.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 1.500kg |
| Shipping | By Express / Air / Sea |
| Printing | Digital Printing Screen Printing |
| Quality | High Qualiy |
| Payment Terms | T/T |
| Q | What is your main products? |
| A | We are a professional jacket manufacturer. We are able to provide stable and long-term OEM services.winter jacket,PU jacket,sports jacket,down jacket,sleeveless jacket and all kind of jacket. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Beijing Taili International Trade Co., Ltd.
