Fast Customization with Low MOQ High Quality Men's Tapestry O-Neck Jacquard Sweatshirt Side Zipper Tapestry Sweater
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$43.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S,M,L,XL,2XL,3XL
Color
Custom Color
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
W27
Material
20%Cotton 80%Polyester
Pattern
Custom
Sleeve Length
Long Sleeve
Needle Detection
Yes
Sleeve Style
Regular
Fabric Type
Woven
Gender
Men
Feature
Breathable
Design
Stars
Fabric Weight
360 Grams
Technics
Woven
Length
Regular
Pattern Type
Custom
Style
Pullover
Weaving Method
Woven
Supply Type
OEM Service
Season
Spring
Collar
O-Neck
Transport Package
51*36*48cm
Specification
38*29*6cm
Trademark
ZROFOLL/MUYU TEXTILE
Origin
Zhejiang, China
Package Size
38.00cm * 29.00cm * 8.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Product Name
custom Tapestry Hoodie tapestry sweater
Brand Name
ZROFOLL/MUYU TEXTILE
Composition
20%cotton 80%polyester or 100% cotton
Moq
1 pc
Sample Time
7-10 days
Gsm
350GSM /400GSM
Technic
Jacquard woven
Custom
Design/Size/Logo/Label/Tag/Packing
Drop Shipping
Accept
Certification
BSCI/GRS/SEDEX/AZO FREE
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S,M,L,XL,2XL,3XL |
| Color | Custom Color |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | W27 |
| Material | 20%Cotton 80%Polyester |
| Pattern | Custom |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Needle Detection | Yes |
| Sleeve Style | Regular |
| Fabric Type | Woven |
| Gender | Men |
| Feature | Breathable |
| Design | Stars |
| Fabric Weight | 360 Grams |
| Technics | Woven |
| Length | Regular |
| Pattern Type | Custom |
| Style | Pullover |
| Weaving Method | Woven |
|---|---|
| Supply Type | OEM Service |
| Season | Spring |
| Collar | O-Neck |
| Transport Package | 51*36*48cm |
| Specification | 38*29*6cm |
| Trademark | ZROFOLL/MUYU TEXTILE |
| Origin | Zhejiang, China |
| Package Size | 38.00cm * 29.00cm * 8.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Product Name | custom Tapestry Hoodie tapestry sweater |
| Brand Name | ZROFOLL/MUYU TEXTILE |
| Composition | 20%cotton 80%polyester or 100% cotton |
| Moq | 1 pc |
| Sample Time | 7-10 days |
| Gsm | 350GSM /400GSM |
| Technic | Jacquard woven |
| Custom | Design/Size/Logo/Label/Tag/Packing |
| Drop Shipping | Accept |
| Certification | BSCI/GRS/SEDEX/AZO FREE |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hangzhou Muyu Textile Co., Ltd.
