Quick-Dry Women's Sunscreen Yoga Suit for Active Fitness
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$21.29
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S/M/L/XL 4 Different Size as Per Pic Showed
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
XY2000-3
Gender
Women's
Material
78% Polyester+22% Spandex
Pattern
Pure Colour
Stock Color
4 Colors Can Be Choose
Sample Time
1-3days for Stock
Moq
1set Only for Our Stock
Advantage
Stock for Fast Delivery
Application Scenarios
Yoga Studios/Gyms/Outdoor Running/Sports Venues
Functionality
Absorbent and Perspiring
Style
Cardigan+ Shorts+Bra/Set
Product Category
Suits
Shape
Loose-Fitting
Pattern Types
Solid
Item Count
3PCS /Set
Pants Length
Shorts
Straps Style
Stand-up Collar with Double-Open Zipper
Popular Elements
Puffy Skirt Styling++Removable Bra Pads
Sun Protection Index
150+
Transport Package
Standard Packing for Long Distance Transportation
Specification
46 x 37 x 27cm
Trademark
Can Be Customized
Origin
China
Production Capacity
50000
Package Size
40.00cm * 40.00cm * 30.00cm
Package Gross Weight
2.600kg
*Brand:
None (can be customized)
*Fabric:
Polyseter/Spandex/Nylon or customized
*Fabric Features:
Breathable/Nontoxic/Quick Dry
*Colors:
As shown or customized
*Szie:
SMLXL or customized
*Logo/Label Tags:
One color print/as your require
*Moq:
10pcs
*Leading Time:
About 7-15days(Negotiable)
*Oem Accept:
Yes(As your required)
*Packing Details:
1pcs/opp
*Payment Terms:
T/T , Pay online,L/C , D/P Western Union Paypal Money Gram
*Shipping Method:
By air/train/sea
Vest
LENGTH
S/8
25
M/10
26
L/12
27
Xl/14
28
Coat
COAT LENGTH
Shorts
TROUSERS LENGTH
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S/M/L/XL 4 Different Size as Per Pic Showed |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | XY2000-3 |
| Gender | Women's |
| Material | 78% Polyester+22% Spandex |
| Pattern | Pure Colour |
| Stock Color | 4 Colors Can Be Choose |
| Sample Time | 1-3days for Stock |
| Moq | 1set Only for Our Stock |
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Application Scenarios | Yoga Studios/Gyms/Outdoor Running/Sports Venues |
| Functionality | Absorbent and Perspiring |
| Style | Cardigan+ Shorts+Bra/Set |
| Product Category | Suits |
| Shape | Loose-Fitting |
| Pattern Types | Solid |
| Item Count | 3PCS /Set |
| Pants Length | Shorts |
| Straps Style | Stand-up Collar with Double-Open Zipper |
| Popular Elements | Puffy Skirt Styling++Removable Bra Pads |
| Sun Protection Index | 150+ |
| Transport Package | Standard Packing for Long Distance Transportation |
| Specification | 46 x 37 x 27cm |
|---|---|
| Trademark | Can Be Customized |
| Origin | China |
| Production Capacity | 50000 |
| Package Size | 40.00cm * 40.00cm * 30.00cm |
| Package Gross Weight | 2.600kg |
| *Brand: | None (can be customized) |
| *Fabric: | Polyseter/Spandex/Nylon or customized |
| *Fabric Features: | Breathable/Nontoxic/Quick Dry |
| *Colors: | As shown or customized |
| *Szie: | SMLXL or customized |
| *Logo/Label Tags: | One color print/as your require |
| *Moq: | 10pcs |
| *Leading Time: | About 7-15days(Negotiable) |
| *Oem Accept: | Yes(As your required) |
| *Packing Details: | 1pcs/opp |
| *Payment Terms: | T/T , Pay online,L/C , D/P Western Union Paypal Money Gram |
| *Shipping Method: | By air/train/sea |
| Vest | LENGTH |
| S/8 | 25 |
| M/10 | 26 |
| L/12 | 27 |
| Xl/14 | 28 |
| Coat | COAT LENGTH |
| Shorts | TROUSERS LENGTH |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Xyz Technology Ltd.
