Knitted Weave Pattern Newborn Baby Rompers Clothing Babies Clothes Infant Cardigan Sweaters Rompers
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.80
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age Group
6m-36m
Closure Type
Button
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Color
Pink, Red
Gender
Girl
Material
40%Chinlon30%Acrylic24%Polyester6%Wool
Pattern
Geometric
Season
Spring/Autumn, Winter
Set Includes
Romper, Hat
Packaging Details
Vacuum Packaging
Monthly Capacity
20000/PCS
Supply Type
Direct Manufacturer
Shipping Methoc
DHL/TNT/UPS/FedEx etc
Transport Package
Polybag/Carton
Trademark
EVAY
Origin
China
Hs Code
6110020090
Production Capacity
50000/Year
Package Size
24.00cm * 20.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.150kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Age Group | 6m-36m |
| Closure Type | Button |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Color | Pink, Red |
| Gender | Girl |
| Material | 40%Chinlon30%Acrylic24%Polyester6%Wool |
| Pattern | Geometric |
| Season | Spring/Autumn, Winter |
| Set Includes | Romper, Hat |
| Packaging Details | Vacuum Packaging |
|---|---|
| Monthly Capacity | 20000/PCS |
| Supply Type | Direct Manufacturer |
| Shipping Methoc | DHL/TNT/UPS/FedEx etc |
| Transport Package | Polybag/Carton |
| Trademark | EVAY |
| Origin | China |
| Hs Code | 6110020090 |
| Production Capacity | 50000/Year |
| Package Size | 24.00cm * 20.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.150kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangzhou Yifei Garment Company Limited
