Shell Shape Metal Button Cardigan Clothes Shank Silver Gold Buttons 18mm 23mm
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.19 - 0.23
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Metal
Type
Shank Button
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MG1043
Shape
Shell
Usage
Bags, Hat, Toys, Sweater, Shoes, Trousers, Jacket
Style
EU & US
Color
Color Matching
Element
Fashion
Resin Button
Alloy
Adjustable
Non Adjustable
Stock
Stock
Size
28L, 36L
Transport Package
Plastic Bag
Specification
18mm, 23mm
Origin
China
Hs Code
96062200
Production Capacity
500000PCS/Year
Package Size
5.00cm * 1.00cm * 1.00cm
Package Gross Weight
0.300kg
Lead Time
10 days (1 - 5000 pieces) To be negotiated ( > 5000 pieces)
Product Type
BUTTONS
Button Type
Shank Button
Business Model
Retail and wholesale both are acceptable
Moq
Free to purchse,there is no limited.
Shipping
ePacket,Fedex,DHL.UPS,by sea(big quantity)
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Metal |
| Type | Shank Button |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MG1043 |
| Shape | Shell |
| Usage | Bags, Hat, Toys, Sweater, Shoes, Trousers, Jacket |
| Style | EU & US |
| Color | Color Matching |
| Element | Fashion |
| Resin Button | Alloy |
| Adjustable | Non Adjustable |
| Stock | Stock |
| Size | 28L, 36L |
|---|---|
| Transport Package | Plastic Bag |
| Specification | 18mm, 23mm |
| Origin | China |
| Hs Code | 96062200 |
| Production Capacity | 500000PCS/Year |
| Package Size | 5.00cm * 1.00cm * 1.00cm |
| Package Gross Weight | 0.300kg |
| Lead Time | 10 days (1 - 5000 pieces) To be negotiated ( > 5000 pieces) |
| Product Type | BUTTONS |
| Button Type | Shank Button |
| Business Model | Retail and wholesale both are acceptable |
| Moq | Free to purchse,there is no limited. |
| Shipping | ePacket,Fedex,DHL.UPS,by sea(big quantity) |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Yiyang Mega Trade Co., Ltd
