Qumor Women's Casual Long-Sleeved Sports Cardigan Quick Dry Thin Windproof Zipper Knitted for Autumn Outdoor Running Yoga
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$13.30
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Windbreak
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CX292
Gender
Women's
Material
Nylon
Pattern
Pure Colour
Type
Jacket
Fabric
Weibian Nylon Matte Fabric
Color
Green / Ivory White / Black
Chest Pad
No
Fabric Weight
210g
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing
Transport Package
40*30*25cm
Specification
91% Nylon +9% Polyester
Trademark
QUMOR
Origin
China
Hs Code
6112110000
Production Capacity
2500000 Pieces/Year
Package Size
32.00cm * 45.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Lead Time
5 days (1 - 10 Pieces) 9 days (11 - 100 Pieces) 14 days (101 - 500 Pieces) To be negotiated ( > 500 Pieces)
Model
CX292
Chest Pad Included
No
Size
Bust(cm)
S
106
M
110
L
114
Xl
118
2xl
122
Customization Type
Monochrome MOQ
Spot Plus
A roll of cloth
Spot Coloring
A roll of cloth
Come To The Drawing And Sample
A roll of cloth
Fixed Dye Color
2 rolls of cloth
Custom Fabric
Look at the fabric characteristics
Renewable Fabric
5 tons
Over And Short
ยฑ5%
Sample
1 piece
Dyeing Of Auxiliary Materials
200
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Windbreak |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CX292 |
| Gender | Women's |
| Material | Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Type | Jacket |
| Fabric | Weibian Nylon Matte Fabric |
| Color | Green / Ivory White / Black |
| Chest Pad | No |
| Fabric Weight | 210g |
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing |
| Transport Package | 40*30*25cm |
| Specification | 91% Nylon +9% Polyester |
| Trademark | QUMOR |
| Origin | China |
| Hs Code | 6112110000 |
| Production Capacity | 2500000 Pieces/Year |
| Package Size | 32.00cm * 45.00cm * 5.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Lead Time | 5 days (1 - 10 Pieces) 9 days (11 - 100 Pieces) 14 days (101 - 500 Pieces) To be negotiated ( > 500 Pieces) |
| Model | CX292 |
| Chest Pad Included | No |
| Size | Bust(cm) |
| S | 106 |
| M | 110 |
| L | 114 |
| Xl | 118 |
| 2xl | 122 |
| Customization Type | Monochrome MOQ |
| Spot Plus | A roll of cloth |
| Spot Coloring | A roll of cloth |
| Come To The Drawing And Sample | A roll of cloth |
| Fixed Dye Color | 2 rolls of cloth |
| Custom Fabric | Look at the fabric characteristics |
| Renewable Fabric | 5 tons |
| Over And Short | ยฑ5% |
| Sample | 1 piece |
| Dyeing Of Auxiliary Materials | 200 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Niceyoga Garment Co., Ltd
