Sun Protection Yoga Jacket Sports Long Sleeve Women's Zipper Hooded Cardigan Summer Fitness Top Yoga Wear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$11.16
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Reversible
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SR1101
Gender
Women's
Material
Spandex / Nylon
Pattern
Pure Colour
Pattern Type
Solid
Occasion
All
Quality
High Quality
Function
Moisture Wicking
Place Of Origin
Zhejiang, China
Tolerance Scope
1~2cm
Appropriate Season
Summer, Winter, Spring, Autumn
Usage
Racing, Cycling, Fitness, Ski, Water Sports, Gym, Yoga, Dancing, Tennis, Equestrian, Home and Outdoor Activities
Type
Sets
Size
Customized Size
Transport Package
Custom
Specification
custom
Trademark
custom
Origin
China
Production Capacity
10000 Piece/Pieces Per Month
Package Size
35.00cm * 35.00cm * 25.00cm
Package Gross Weight
0.300kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Reversible |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SR1101 |
| Gender | Women's |
| Material | Spandex / Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Pattern Type | Solid |
| Occasion | All |
| Quality | High Quality |
| Function | Moisture Wicking |
| Place Of Origin | Zhejiang, China |
|---|---|
| Tolerance Scope | 1~2cm |
| Appropriate Season | Summer, Winter, Spring, Autumn |
| Usage | Racing, Cycling, Fitness, Ski, Water Sports, Gym, Yoga, Dancing, Tennis, Equestrian, Home and Outdoor Activities |
| Type | Sets |
| Size | Customized Size |
| Transport Package | Custom |
| Specification | custom |
| Trademark | custom |
| Origin | China |
| Production Capacity | 10000 Piece/Pieces Per Month |
| Package Size | 35.00cm * 35.00cm * 25.00cm |
| Package Gross Weight | 0.300kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Free Market Co., Ltd
