Couple Pure Cotton Long-Sleeved Simple Casual Outerwear Homewear Sweet Cardigan Lapel Set Pajamas
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$16.51
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Size
M-Xxxl
Age Group
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
XLKP33011-XLKP44011
Color
Colourful
Function
Comfortable, Home
Gender
Couple
Material
Cotton
Pattern
Patterned
Season
Spring / Autumn
Sleeve Style
Long Sleeve
Style
Sweet
Weave
Knitting
Transport Package
1 Piece/OPP
Specification
M-XXXL
Trademark
XINGLAIKA
Origin
Guangdong
Hs Code
6108320000
Production Capacity
1000000/Year
Package Size
80.00cm * 60.00cm * 40.00cm
Package Gross Weight
55.000kg
Lead Time
15 days (1 - 3000 Sets) To be negotiated ( > 3000 Sets)
Product No
XLKP33011-XLKP44011
Main Material
100% Cotton
Weight
0.55kg per piece
Packing
80*60*40CM for 100pcs
Payment Term:
TT, Paypal and so on.
Production Time
7 working days after payment is confirmed for stocks.15~30 working days for customized items
Shipping:
UPS, DHL, FEDEX, TNT, EMS, China Post, Professional airline, Air shipping and Sea shiping.
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | M-Xxxl |
| Age Group | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | XLKP33011-XLKP44011 |
| Color | Colourful |
| Function | Comfortable, Home |
| Gender | Couple |
| Material | Cotton |
| Pattern | Patterned |
| Season | Spring / Autumn |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Style | Sweet |
| Weave | Knitting |
| Transport Package | 1 Piece/OPP |
|---|---|
| Specification | M-XXXL |
| Trademark | XINGLAIKA |
| Origin | Guangdong |
| Hs Code | 6108320000 |
| Production Capacity | 1000000/Year |
| Package Size | 80.00cm * 60.00cm * 40.00cm |
| Package Gross Weight | 55.000kg |
| Lead Time | 15 days (1 - 3000 Sets) To be negotiated ( > 3000 Sets) |
| Product No | XLKP33011-XLKP44011 |
| Main Material | 100% Cotton |
| Weight | 0.55kg per piece |
| Packing | 80*60*40CM for 100pcs |
| Payment Term: | TT, Paypal and so on. |
| Production Time | 7 working days after payment is confirmed for stocks.15~30 working days for customized items |
| Shipping: | UPS, DHL, FEDEX, TNT, EMS, China Post, Professional airline, Air shipping and Sea shiping. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangzhou Xinglaika Co., Ltd.
