Luxury Women's Premium Ultra Soft and Warm Cardigan for Fall and Winter - 95% Cashmere
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$83.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Custom
Collar Style
V-Neck
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Color
Gray
Material
95% Cashmere 5%Wool
Pattern
Striped
Season
Spring / Autumn
Sleeve Style
Short Sleeve
Technics
Knitted
Transport Package
Bag
Specification
50*45*5
Trademark
Custom
Origin
Hangzhou, China
Hs Code
6110110031
Production Capacity
500000 Pieces / Year
Package Size
30.00cm * 20.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Model No.
CHG020112
Fabric
95% Cashmere 5% Wool
Weight
237g
Transportation
Express; Air Frieght; Sea Frieght
Package Specification
50*45*5 centermetre
Port
Shanghai or Ningbo
Payment Term
T/T; L/C; Paypal
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Custom |
| Collar Style | V-Neck |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Color | Gray |
| Material | 95% Cashmere 5%Wool |
| Pattern | Striped |
| Season | Spring / Autumn |
| Sleeve Style | Short Sleeve |
| Technics | Knitted |
| Transport Package | Bag |
| Specification | 50*45*5 |
| Trademark | Custom |
|---|---|
| Origin | Hangzhou, China |
| Hs Code | 6110110031 |
| Production Capacity | 500000 Pieces / Year |
| Package Size | 30.00cm * 20.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 1.500kg |
| Model No. | CHG020112 |
| Fabric | 95% Cashmere 5% Wool |
| Weight | 237g |
| Transportation | Express; Air Frieght; Sea Frieght |
| Package Specification | 50*45*5 centermetre |
| Port | Shanghai or Ningbo |
| Payment Term | T/T; L/C; Paypal |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hangzhou Changuo Garments Co., Ltd.
