ODM Premium 100% Wool Clothing Women Cardigan Knitwear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$60.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Custom
Collar Style
V-Neck
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Sweater-9
Color
Gray
Material
100%Wool
Pattern
Pure Colour
Season
Winter
Sleeve Style
Long Sleeve
Technics
Knitted
Transport Package
Bag
Specification
50*45*5
Trademark
Custom
Origin
Hangzhou, China
Hs Code
6110110031
Production Capacity
500000 Pieces / Year
Package Size
50.00cm * 45.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
2.000kg
Fabric
100% Wool
Weight
450g
Transportation
Express; Air Frieght; Sea Frieght
Package Specification
50*45*5 centermetre
Port
Shanghai or Ningbo
Payment Term
T/T; L/C; Paypal
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Custom |
| Collar Style | V-Neck |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Sweater-9 |
| Color | Gray |
| Material | 100%Wool |
| Pattern | Pure Colour |
| Season | Winter |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Technics | Knitted |
| Transport Package | Bag |
| Specification | 50*45*5 |
|---|---|
| Trademark | Custom |
| Origin | Hangzhou, China |
| Hs Code | 6110110031 |
| Production Capacity | 500000 Pieces / Year |
| Package Size | 50.00cm * 45.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 2.000kg |
| Fabric | 100% Wool |
| Weight | 450g |
| Transportation | Express; Air Frieght; Sea Frieght |
| Package Specification | 50*45*5 centermetre |
| Port | Shanghai or Ningbo |
| Payment Term | T/T; L/C; Paypal |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hangzhou Changuo Garments Co., Ltd.
