Low MOQ 16 19 22 mm Momme Mulberry Silk Pajamas
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$62.00
16+
016
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S, Customized Size
Color
Customized Color
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Pajamas
Gender
Women
Material
Silk, 100% Silk
Season
Winter, Summer, Spring, Autumn
Sleeve Style
Long Sleeve
Keywords
Pajama Homewear Nightwear Loungewear
Description
Hand Feelling Soft
Product Name
Women Pajama Set
Fabric Type
Woven, Satin 100% Pure Silk
Feature
Breathable
Logo
Accept Customized Logo
Design
Accept Customzied
Advantage
Eco-Friendly Soft Comfortable
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Supply Type
ODM
Closure Type
Drawstring
Collar
Turn-Down Collar
Regular Packaging
1PC/PVC Bag
Transport Package
Carton Box
Specification
100% pure silk
Trademark
ROMANKELLY
Origin
Jiangsu, China
Production Capacity
100000 Piece/Pieces Per Month
Package Size
30.00cm * 30.00cm * 30.00cm
Package Gross Weight
3.000kg
Product Type
Satin Silk Women Pajamas Set
Fabric Weight:
16mm/19mm/22mm
Print:
Accept customized
Package:
Customized gift box accepted
Season:
Winter, Spring, Autumn
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S, Customized Size |
| Color | Customized Color |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Pajamas |
| Gender | Women |
| Material | Silk, 100% Silk |
| Season | Winter, Summer, Spring, Autumn |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Keywords | Pajama Homewear Nightwear Loungewear |
| Description | Hand Feelling Soft |
| Product Name | Women Pajama Set |
| Fabric Type | Woven, Satin 100% Pure Silk |
| Feature | Breathable |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Design | Accept Customzied |
| Advantage | Eco-Friendly Soft Comfortable |
|---|---|
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Supply Type | ODM |
| Closure Type | Drawstring |
| Collar | Turn-Down Collar |
| Regular Packaging | 1PC/PVC Bag |
| Transport Package | Carton Box |
| Specification | 100% pure silk |
| Trademark | ROMANKELLY |
| Origin | Jiangsu, China |
| Production Capacity | 100000 Piece/Pieces Per Month |
| Package Size | 30.00cm * 30.00cm * 30.00cm |
| Package Gross Weight | 3.000kg |
| Product Type | Satin Silk Women Pajamas Set |
| Fabric Weight: | 16mm/19mm/22mm |
| Print: | Accept customized |
| Package: | Customized gift box accepted |
| Season: | Winter, Spring, Autumn |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wujiang First Textile Co., Ltd.
