Hot Selling Plaid Design Christmas Family Pajamas
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.90
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Gender
Unisex
Material
Cotton/Spandex
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Christmas Pajamas
Season
Winter
Logo
Customize
Style
Christmas Pajamas
Product Type
Family Pajamas Set
Age Range
Children&Adults
Pattern Type
Plaid
Feature
Quick Dry, Breathable
Item Type
Sleep Suit
Length
Long
Color
3 Colors or as Your Request
Age Group
Children
Type
Suit
Function
Warmth, Comfortable, Cool, Home
Sleeve Style
Long Sleeve
Weave
Knitting
Transport Package
DHL, UPS, FedEx, EMS, TNT, UPS, China Post, by Sea
Specification
0.5kg
Trademark
Cool
Origin
China
Production Capacity
5000000
Package Size
25.00cm * 15.00cm * 3.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Product Name
Christmas Family pajamas
Stock Material
Cotton&Spandex
Stock Moq
100 pcs
Stock Size
as the size chart
Suitable Age
Unisex
Occassion
Casual/sleep wear
Sleeve Length
Long sleeves
Payment Ways
T/T VISA WESTERN UNION PAYPAL L/C
Deliver Ways
DHL,EMS,TNT,UPS,CHINA POST,BY SEA
Deliver Time
5-15 days by air , 25-45 days by sea
Custom Moq
Different Fabric,Different quantity,Pls send inquiry for me
Custom Material
Cotton (100% cotton ) , Organic cotton Cotton / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , CVC ( 65% cotton 35% polyester ) , TC ( 35% cotton 65% polyester ) , Polyester (100% polyester ) , Polyester / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , Bamboo / Spandex ( 95% bamboo 5% spandex ) , Bamboo / Cotton / Spandex ( 65% bamboo 30% cotton 5% spandex )
Custom Pattern
Silk screen printing--Water ink , Rubber ink , Foil printing , Velvet printing, Glitter printing , Emboss printing , etc . Embroidery--Normal embroidery , 3D embroidery , Bead embroidery , etc Rhinestone , Nailhead , Rhinestud , etc . Washed technic , Dip-dye , Patch ,Woven
| Customization | Available |
|---|---|
| Gender | Unisex |
| Material | Cotton/Spandex |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Christmas Pajamas |
| Season | Winter |
| Logo | Customize |
| Style | Christmas Pajamas |
| Product Type | Family Pajamas Set |
| Age Range | Children&Adults |
| Pattern Type | Plaid |
| Feature | Quick Dry, Breathable |
| Item Type | Sleep Suit |
| Length | Long |
| Color | 3 Colors or as Your Request |
| Age Group | Children |
| Type | Suit |
| Function | Warmth, Comfortable, Cool, Home |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Weave | Knitting |
|---|---|
| Transport Package | DHL, UPS, FedEx, EMS, TNT, UPS, China Post, by Sea |
| Specification | 0.5kg |
| Trademark | Cool |
| Origin | China |
| Production Capacity | 5000000 |
| Package Size | 25.00cm * 15.00cm * 3.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Product Name | Christmas Family pajamas |
| Stock Material | Cotton&Spandex |
| Stock Moq | 100 pcs |
| Stock Size | as the size chart |
| Suitable Age | Unisex |
| Occassion | Casual/sleep wear |
| Sleeve Length | Long sleeves |
| Payment Ways | T/T VISA WESTERN UNION PAYPAL L/C |
| Deliver Ways | DHL,EMS,TNT,UPS,CHINA POST,BY SEA |
| Deliver Time | 5-15 days by air , 25-45 days by sea |
| Custom Moq | Different Fabric,Different quantity,Pls send inquiry for me |
| Custom Material | Cotton (100% cotton ) , Organic cotton Cotton / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , CVC ( 65% cotton 35% polyester ) , TC ( 35% cotton 65% polyester ) , Polyester (100% polyester ) , Polyester / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , Bamboo / Spandex ( 95% bamboo 5% spandex ) , Bamboo / Cotton / Spandex ( 65% bamboo 30% cotton 5% spandex ) |
| Custom Pattern | Silk screen printing--Water ink , Rubber ink , Foil printing , Velvet printing, Glitter printing , Emboss printing , etc . Embroidery--Normal embroidery , 3D embroidery , Bead embroidery , etc Rhinestone , Nailhead , Rhinestud , etc . Washed technic , Dip-dye , Patch ,Woven |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shijiazhuang Cool Apparel Co., Ltd.
