Soft Breathable Cotton Women's Sleepwear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$14.86
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Size
M-XXL
Age Group
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
cotton pajamas
Color
White
Function
Comfortable, Cool, Home, Sexy, Warmth
Gender
Women's
Material
Polyester
Pattern
Patterned
Season
Spring / Autumn
Sleeve Style
Long Sleeve
Style
Women Casual Sleepwear Pajamas
Weave
Knitting
Logo
Custmo Accepatable
Product Type
Women's Pajamas Set
Age Range
Adults
Pattern Type
Solid
Feature
Quick Dry, Breathable,Warmth
Item Type
Nightgowns
Length
Long
Moq
100
Transport Package
DHL, UPS, FedEx, EMS, TNT, UPS, China Post, by Sea
Specification
0.35kg
Trademark
Cool
Origin
China
Production Capacity
5000000
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Product Name
pajamas
Stock Material
cotton
Stock Moq
100 pcs
Stock Size
M-XXL
Suitable Age
Adults
Sleeve Length
Long Sleeve
Payment Ways
T/T VISA WESTERN UNION PAYPAL L/C
Deliver Ways
DHL,EMS,TNT,UPS,CHINA POST,BY SEA
Deliver Time
5-15 days by air , 25-45 days by sea
Custom Moq
Different Fabric,Different quantity,Pls send inquiry for me
Custom Material
Cotton (100% cotton ) , Organic cotton Cotton / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , CVC ( 65% cotton 35% polyester ) , TC ( 35% cotton 65% polyester ) , Polyester (100% polyester ) , Polyester / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , Bamboo / Spandex ( 95% bamboo 5% spandex ) , Bamboo / Cotton / Spandex ( 65% bamboo 30% cotton 5% spandex )
Custom Pattern
Silk screen printing--Water ink , Rubber ink , Foil printing , Velvet printing, Glitter printing , Emboss printing , etc . Embroidery--Normal embroidery , 3D embroidery , Bead embroidery , etc Rhinestone , Nailhead , Rhinestud , etc . Washed technic , Dip-dye , Patch ,Woven
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | M-XXL |
| Age Group | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | cotton pajamas |
| Color | White |
| Function | Comfortable, Cool, Home, Sexy, Warmth |
| Gender | Women's |
| Material | Polyester |
| Pattern | Patterned |
| Season | Spring / Autumn |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Style | Women Casual Sleepwear Pajamas |
| Weave | Knitting |
| Logo | Custmo Accepatable |
| Product Type | Women's Pajamas Set |
| Age Range | Adults |
| Pattern Type | Solid |
| Feature | Quick Dry, Breathable,Warmth |
| Item Type | Nightgowns |
| Length | Long |
|---|---|
| Moq | 100 |
| Transport Package | DHL, UPS, FedEx, EMS, TNT, UPS, China Post, by Sea |
| Specification | 0.35kg |
| Trademark | Cool |
| Origin | China |
| Production Capacity | 5000000 |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 15.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Product Name | pajamas |
| Stock Material | cotton |
| Stock Moq | 100 pcs |
| Stock Size | M-XXL |
| Suitable Age | Adults |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Payment Ways | T/T VISA WESTERN UNION PAYPAL L/C |
| Deliver Ways | DHL,EMS,TNT,UPS,CHINA POST,BY SEA |
| Deliver Time | 5-15 days by air , 25-45 days by sea |
| Custom Moq | Different Fabric,Different quantity,Pls send inquiry for me |
| Custom Material | Cotton (100% cotton ) , Organic cotton Cotton / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , CVC ( 65% cotton 35% polyester ) , TC ( 35% cotton 65% polyester ) , Polyester (100% polyester ) , Polyester / Spandex ( 95% cotton 5% spandex ) , Bamboo / Spandex ( 95% bamboo 5% spandex ) , Bamboo / Cotton / Spandex ( 65% bamboo 30% cotton 5% spandex ) |
| Custom Pattern | Silk screen printing--Water ink , Rubber ink , Foil printing , Velvet printing, Glitter printing , Emboss printing , etc . Embroidery--Normal embroidery , 3D embroidery , Bead embroidery , etc Rhinestone , Nailhead , Rhinestud , etc . Washed technic , Dip-dye , Patch ,Woven |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shijiazhuang Cool Apparel Co., Ltd.
