100% Polyester Polar Fleece Fluffy Fabric Knitted Sleepwear Super Soft Fleece Fabric for Coat
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$2.38-3.30
3,000+
03,000
End
Key attributes
Customization
Available
Technics
Knitted
Width
58/60''
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
JYSC23112213
Weight
360GSM
Style
Plain Dyed
Application
Home Textile, Garment, Shoes, Jacket,Coat,School Uniform
Function
Waterproof
Knitting Technics
Weft
Material
100% Polyester
Finish
Solid Dye
Thickness
Mediumweight
Color
Customized Color
Sample
Free Sample,Freight Collect
Type
Coral Fleece Fabric
Payment
Tt/LC
Mcq
3000m
Transport Package
Plastic Package
Trademark
none
Origin
China
Package Size
1.50cm * 0.30cm * 0.30cm
Package Gross Weight
30.000kg
Item No.:
100% polyester polar fleece fluffy fabric Knitted sleepwear super soft fleece fabric for coat
Weight:
360GSM
Width:
58/60"
Composition:
100% POLYESTER
| Customization | Available |
|---|---|
| Technics | Knitted |
| Width | 58/60'' |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | JYSC23112213 |
| Weight | 360GSM |
| Style | Plain Dyed |
| Application | Home Textile, Garment, Shoes, Jacket,Coat,School Uniform |
| Function | Waterproof |
| Knitting Technics | Weft |
| Material | 100% Polyester |
| Finish | Solid Dye |
| Thickness | Mediumweight |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Sample | Free Sample,Freight Collect |
| Type | Coral Fleece Fabric |
| Payment | Tt/LC |
| Mcq | 3000m |
| Transport Package | Plastic Package |
| Trademark | none |
| Origin | China |
| Package Size | 1.50cm * 0.30cm * 0.30cm |
| Package Gross Weight | 30.000kg |
| Item No.: | 100% polyester polar fleece fluffy fabric Knitted sleepwear super soft fleece fabric for coat |
| Weight: | 360GSM |
| Width: | 58/60" |
| Composition: | 100% POLYESTER |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shanghai Keji Textile Co., Ltd.
