V Neck Long Sleeve Sleepwear Pajama Set Designer 100% Silk Pajama Pants Set
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$54.90
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S, S-3XL
Age Group
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
sleep dress
Function
Comfortable, Cool, Home
Gender
Women's
Material
Silk
Season
Summer
Sleeve Style
Long Sleeve
Weave
Tabby
Custom
Style, Color and Pattern
Logo
Customized Logo
Type
Suit
Transport Package
Box /Carton
Specification
45*60cm
Trademark
Romankelly
Origin
Jiangsu
Production Capacity
100000PCS/Week
Package Size
15.00cm * 13.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
0.450kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S, S-3XL |
| Age Group | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | sleep dress |
| Function | Comfortable, Cool, Home |
| Gender | Women's |
| Material | Silk |
| Season | Summer |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Weave | Tabby |
|---|---|
| Custom | Style, Color and Pattern |
| Logo | Customized Logo |
| Type | Suit |
| Transport Package | Box /Carton |
| Specification | 45*60cm |
| Trademark | Romankelly |
| Origin | Jiangsu |
| Production Capacity | 100000PCS/Week |
| Package Size | 15.00cm * 13.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 0.450kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wujiang First Textile Co., Ltd.
