High Quality Long Sleeve Cotton Stripe Lingeire Men Women Kids Family Christmas Festival Party Casual Outfits Sleepwear Pyjamas Pijamas Pajamas
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.25
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Gender
Baby, Boy, Girl
Material
Cotton/Spandex
Model No.
RC-212771
Season
Spring / Autumn
Stripe Colors
OEM
Fabric Quality
OEM
Fabric Thickness
OEM
Age Group
Children
Function
Warmth, Comfortable, Cool, Sexy, Home, Christmas Party
Sleeve Style
Long Sleeve
Weave
Knitting
Type
Pajama
Transport Package
Polybag
Specification
57.5*44*25cm
Trademark
OEM
Origin
China
Hs Code
61072100
Production Capacity
100000/Month
Package Size
10.00cm * 10.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
40.000kg
Size
0-36M,2-16Y,XS-2XL,3XL5XL
Weight(G)
200G
Feature
breathable,high soft,.
Logo/Design
Customized
Moq
1000 sets/color
Sample Time
7-10 days
Mass Time
30-45 days after receiving 30% deposit
Packing
1PC/PVE Bag; 80 SETS/CTN
Payment
T/T
Shipping Way
By sea or By air
Quantity(Pieces)
1 - 1000
Est. Time(Day)
45
| Customization | Available |
|---|---|
| Gender | Baby, Boy, Girl |
| Material | Cotton/Spandex |
| Model No. | RC-212771 |
| Season | Spring / Autumn |
| Stripe Colors | OEM |
| Fabric Quality | OEM |
| Fabric Thickness | OEM |
| Age Group | Children |
| Function | Warmth, Comfortable, Cool, Sexy, Home, Christmas Party |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Weave | Knitting |
| Type | Pajama |
| Transport Package | Polybag |
| Specification | 57.5*44*25cm |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 61072100 |
|---|---|
| Production Capacity | 100000/Month |
| Package Size | 10.00cm * 10.00cm * 15.00cm |
| Package Gross Weight | 40.000kg |
| Size | 0-36M,2-16Y,XS-2XL,3XL5XL |
| Weight(G) | 200G |
| Feature | breathable,high soft,. |
| Logo/Design | Customized |
| Moq | 1000 sets/color |
| Sample Time | 7-10 days |
| Mass Time | 30-45 days after receiving 30% deposit |
| Packing | 1PC/PVE Bag; 80 SETS/CTN |
| Payment | T/T |
| Shipping Way | By sea or By air |
| Quantity(Pieces) | 1 - 1000 |
| Est. Time(Day) | 45 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Richtex Garments Co., Ltd
