Customize High Quality 100% Mulberry Nightwear 2PCS Sexy Silk Sleepwear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$62.50
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S, Xs-2XL
Color
Customized Color
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
16mm 19mm 22mm
Function
Sexy
Material
Silk
Style
Luxury
Usage
Sleeping
Fabric Type
Charmeuse
Feature
Breathable
Moq
2PCS
Logo
Customized Logo
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Sleeve Length(Cm)
Full
Weaving Method
Woven
Supply Type
ODM, OEM Service, in-Stock Items
Fabric
100% 6A Grade Silk
Collar
V-Neck
Certificate
Oeko-Tex Standard 100
Transport Package
OPP Bags
Specification
100% pure silk
Trademark
ROMANKELLY
Origin
Jiangsu, China
Production Capacity
100000 Piece/Pieces Per Month
Package Size
30.00cm * 25.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Product Type:
6A Top Grade silk pajamas
Material:
16mm/19mm/22mm/25mm/30mm solid silk ,printed silk
Fabric Type:
100% OEKO-TEX 100 6A Top Grade silk
Technics:
Plain/Digital printing/Embroidery
Feature:
Eco-Friendly,breathable,hypo-allergenic,comfortable,anti duct mites,reduce wrinkles,Anti-Aging
Color:
Customizable
Regular Packaging:
1pc/pvc bag
Size:
Free size ,or as your design / requirement
Stand By:
Free LOGO/Embroidery Personal Label/Packing Gift Box
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S, Xs-2XL |
| Color | Customized Color |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 16mm 19mm 22mm |
| Function | Sexy |
| Material | Silk |
| Style | Luxury |
| Usage | Sleeping |
| Fabric Type | Charmeuse |
| Feature | Breathable |
| Moq | 2PCS |
| Logo | Customized Logo |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Sleeve Length(Cm) | Full |
| Weaving Method | Woven |
| Supply Type | ODM, OEM Service, in-Stock Items |
| Fabric | 100% 6A Grade Silk |
|---|---|
| Collar | V-Neck |
| Certificate | Oeko-Tex Standard 100 |
| Transport Package | OPP Bags |
| Specification | 100% pure silk |
| Trademark | ROMANKELLY |
| Origin | Jiangsu, China |
| Production Capacity | 100000 Piece/Pieces Per Month |
| Package Size | 30.00cm * 25.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Product Type: | 6A Top Grade silk pajamas |
| Material: | 16mm/19mm/22mm/25mm/30mm solid silk ,printed silk |
| Fabric Type: | 100% OEKO-TEX 100 6A Top Grade silk |
| Technics: | Plain/Digital printing/Embroidery |
| Feature: | Eco-Friendly,breathable,hypo-allergenic,comfortable,anti duct mites,reduce wrinkles,Anti-Aging |
| Color: | Customizable |
| Regular Packaging: | 1pc/pvc bag |
| Size: | Free size ,or as your design / requirement |
| Stand By: | Free LOGO/Embroidery Personal Label/Packing Gift Box |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wujiang First Textile Co., Ltd.
