Widely Used Children's Pajama Set Baby Cotton Warm Round Neck Sleep Wear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.60
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Age Group
1-6 Toddler
Buttons
Without Buttons
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
1Q413
Color
Picture Shows
Design
Solid Color
Gender
Unisex
Material
Polyester/Cotton/Spandex
Neck Shape
Round Neck
Season
Spring Autumn Winter
Sleeve Style
Long Sleeve
Technics
Knitted
Keywords
Baby Pajamas Sleepwear
Size
80-90-100-110-120-130 Cm
Fabric Type
Worsted
Sleeve
Long Slevee
Set Type
2PCS
Logo
Accept Customized Logo
Available Quantity
999
Product Type
Clothing Sets
Product Name
Baby Casual Suit
Pattern Type
Solid
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Style
Casual
Supply Type
ODM, OEM Service, in-Stock Items
Closure Type
Pullover
Collar
O-Neck
Transport Package
High-End Gift Box Packaging + Carton.
Specification
80-90-100-110-120-130cm
Trademark
USBETTAS
Origin
Jiangxi, China
Production Capacity
1000000pieces/Year
Package Size
35.00cm * 25.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Colors
Picture Shows
Moq
10 Sets
Weight
0.5 KG
Advantage
Eco-friendly Soft Comfortable,breathable
Package
Brand packaging+ Carton box
Payment
T/T; PayPal, MoneyGram, Western Union; Credit Card,ect
| Customization | Available |
|---|---|
| Age Group | 1-6 Toddler |
| Buttons | Without Buttons |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 1Q413 |
| Color | Picture Shows |
| Design | Solid Color |
| Gender | Unisex |
| Material | Polyester/Cotton/Spandex |
| Neck Shape | Round Neck |
| Season | Spring Autumn Winter |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Technics | Knitted |
| Keywords | Baby Pajamas Sleepwear |
| Size | 80-90-100-110-120-130 Cm |
| Fabric Type | Worsted |
| Sleeve | Long Slevee |
| Set Type | 2PCS |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Available Quantity | 999 |
| Product Type | Clothing Sets |
|---|---|
| Product Name | Baby Casual Suit |
| Pattern Type | Solid |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Style | Casual |
| Supply Type | ODM, OEM Service, in-Stock Items |
| Closure Type | Pullover |
| Collar | O-Neck |
| Transport Package | High-End Gift Box Packaging + Carton. |
| Specification | 80-90-100-110-120-130cm |
| Trademark | USBETTAS |
| Origin | Jiangxi, China |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Package Size | 35.00cm * 25.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Colors | Picture Shows |
| Moq | 10 Sets |
| Weight | 0.5 KG |
| Advantage | Eco-friendly Soft Comfortable,breathable |
| Package | Brand packaging+ Carton box |
| Payment | T/T; PayPal, MoneyGram, Western Union; Credit Card,ect |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jiangxi USBETTAS Maternal and Child Products Co., Ltd
