Newborn Viscose & Cotton Fabric Pajamas Set Boys Girls Full Sleeve Baby Sleepwear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.95
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Age Group
12months-6years Old
Buttons
Partial Button
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
1Q417
Color
Picture Shows
Design
Printed
Gender
Unisex
Material
50% Viscose 50% Cotton
Neck Shape
Round Neck
Season
Spring Autumn Winter
Sleeve Style
Long Sleeve
Technics
Printed
Keywords
Kids Set Clothes
Size
80-90-100-110-120-130cm
Fabric Type
Worsted
Sleeve
Long Sleeve Kid Clothes
Set Type
2PCS
Feature
Anti-Shrink, Breathable, Anti-Bacterial, Plus Size
Moq
100 Sets
Logo
Accept Customized Logo
Available Quantity
999
Product Type
Clothing Sets
Product Name
Baby Sleepwear Set
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Style
Casual
Supply Type
in-Stock Items
Transport Package
Carton Packaging
Specification
80-90-100-110-120-130cm
Trademark
USBETTAS
Origin
Jiangxi, China
Production Capacity
1000000pieces/Year
Package Size
60.00cm * 40.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
21.300kg
Colors
Picture shows
Weight
0.33 KG/Set
Advantage
Eco-friendly Soft Comfortable,breathable
Package
Brand packaging+ Carton box
Payment
T/T; PayPal, MoneyGram, Western Union; Credit Card,ect
| Customization | Available |
|---|---|
| Age Group | 12months-6years Old |
| Buttons | Partial Button |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 1Q417 |
| Color | Picture Shows |
| Design | Printed |
| Gender | Unisex |
| Material | 50% Viscose 50% Cotton |
| Neck Shape | Round Neck |
| Season | Spring Autumn Winter |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Technics | Printed |
| Keywords | Kids Set Clothes |
| Size | 80-90-100-110-120-130cm |
| Fabric Type | Worsted |
| Sleeve | Long Sleeve Kid Clothes |
| Set Type | 2PCS |
| Feature | Anti-Shrink, Breathable, Anti-Bacterial, Plus Size |
| Moq | 100 Sets |
|---|---|
| Logo | Accept Customized Logo |
| Available Quantity | 999 |
| Product Type | Clothing Sets |
| Product Name | Baby Sleepwear Set |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Style | Casual |
| Supply Type | in-Stock Items |
| Transport Package | Carton Packaging |
| Specification | 80-90-100-110-120-130cm |
| Trademark | USBETTAS |
| Origin | Jiangxi, China |
| Production Capacity | 1000000pieces/Year |
| Package Size | 60.00cm * 40.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 21.300kg |
| Colors | Picture shows |
| Weight | 0.33 KG/Set |
| Advantage | Eco-friendly Soft Comfortable,breathable |
| Package | Brand packaging+ Carton box |
| Payment | T/T; PayPal, MoneyGram, Western Union; Credit Card,ect |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jiangxi USBETTAS Maternal and Child Products Co., Ltd
