6A Grade 16mm 19mm Wholesale Luxury Good Quality Woman Pajamas Silk Robe 100% Silk Pajamas Silk Sleepwear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$28.20
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S, Xs-3XL
Color
Customized Color
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
16mm/19mm
Function
Sleep Comfortable
Gender
Women
Material
Silk, 100% Silk
Season
Winter, Summer, Spring, Autumn
Style
Luxury
Usage
Sleeping or Home Use
Product Name
Silk Pajamas
Fabric Type
Satin
Item Type
Nightgowns
Feature
Breathable
Moq
2PCS
Logo
Customized Logo
Technics
Plain Dyed
Length
Shorts
Pattern Type
Solid
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Weaving Method
Woven
Transport Package
Carton Box
Trademark
ROMANKELLY
Origin
Jiangsu, China
Production Capacity
100000 Piece/Pieces Per Month
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 3.00cm
Package Gross Weight
0.340kg
Product Type:
6A Top Grade silk night dress
Material:
100% pure mulberry silk
Fabric Type:
100% OEKO-TEX 100 6A Top Grade silk
Technics:
Plain/Digital printing/Embroidery
Feature:
Eco-Friendly,breathable,hypo-allergenic,comfortable,anti duct mites,reduce wrinkles,Anti-Aging
Color:
Various colors can be customized
Regular Packaging:
1pc/pvc bag
Size:
XS/S/M/L
Lead Time:
Normally 1-7 days,depend on the quantity.
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S, Xs-3XL |
| Color | Customized Color |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 16mm/19mm |
| Function | Sleep Comfortable |
| Gender | Women |
| Material | Silk, 100% Silk |
| Season | Winter, Summer, Spring, Autumn |
| Style | Luxury |
| Usage | Sleeping or Home Use |
| Product Name | Silk Pajamas |
| Fabric Type | Satin |
| Item Type | Nightgowns |
| Feature | Breathable |
| Moq | 2PCS |
| Logo | Customized Logo |
| Technics | Plain Dyed |
| Length | Shorts |
|---|---|
| Pattern Type | Solid |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Weaving Method | Woven |
| Transport Package | Carton Box |
| Trademark | ROMANKELLY |
| Origin | Jiangsu, China |
| Production Capacity | 100000 Piece/Pieces Per Month |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 3.00cm |
| Package Gross Weight | 0.340kg |
| Product Type: | 6A Top Grade silk night dress |
| Material: | 100% pure mulberry silk |
| Fabric Type: | 100% OEKO-TEX 100 6A Top Grade silk |
| Technics: | Plain/Digital printing/Embroidery |
| Feature: | Eco-Friendly,breathable,hypo-allergenic,comfortable,anti duct mites,reduce wrinkles,Anti-Aging |
| Color: | Various colors can be customized |
| Regular Packaging: | 1pc/pvc bag |
| Size: | XS/S/M/L |
| Lead Time: | Normally 1-7 days,depend on the quantity. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wujiang First Textile Co., Ltd.
