Oekotex100 Soft Comfortable Smooth Bright Women Silk Pajamas 2 Pieces Suit Set Sleepwear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$69.90
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Free Size
Age Group
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
FSPJ2P016
Color
customizable
Function
Home, Sleep Comfortable
Gender
Women's
Material
Silk
Pattern
Logo
Season
Spring / Autumn
Sleeve Style
Long Sleeve
Style
Luxury
Weave
Tatting
Usage
Sleeping
Fabric Type
Satin
Feature
Breathable
Moq
2PCS
Logo
Customized Logo
Technics
Plain Dyed
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Sleeve Length(Cm)
Full
Weaving Method
Woven
Supply Type
ODM
Fabric
100% Silk
Collar
V-Neck
Certificate
Oeko-Tex Standard 100
Transport Package
OPP Bag
Specification
FSST016
Trademark
ROMANKELLY
Origin
Jiangsu, China
Hs Code
6208991000
Production Capacity
100000 Pieces Per Year
Package Size
50.00cm * 40.00cm * 3.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Product Type:
6A Top Grade silk pajamas
Material:
16mm/19mm/22mm/25mm/30mm solid silk ,printed silk
Fabric Type:
100% OEKO-TEX 100 6A Top Grade silk
Technics:
Plain/Digital printing/Embroidery
Feature:
Eco-Friendly,breathable,hypo-allergenic,comfortable,anti duct mites,reduce wrinkles,Anti-Aging
Color:
Customizable
Regular Packaging:
1pc/pvc bag
Size:
Free size ,or as your design / requirement
Stand By:
Free LOGO/Embroidery Personal Label/Packing Gift Box
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Free Size |
| Age Group | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | FSPJ2P016 |
| Color | customizable |
| Function | Home, Sleep Comfortable |
| Gender | Women's |
| Material | Silk |
| Pattern | Logo |
| Season | Spring / Autumn |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Style | Luxury |
| Weave | Tatting |
| Usage | Sleeping |
| Fabric Type | Satin |
| Feature | Breathable |
| Moq | 2PCS |
| Logo | Customized Logo |
| Technics | Plain Dyed |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Sleeve Length(Cm) | Full |
|---|---|
| Weaving Method | Woven |
| Supply Type | ODM |
| Fabric | 100% Silk |
| Collar | V-Neck |
| Certificate | Oeko-Tex Standard 100 |
| Transport Package | OPP Bag |
| Specification | FSST016 |
| Trademark | ROMANKELLY |
| Origin | Jiangsu, China |
| Hs Code | 6208991000 |
| Production Capacity | 100000 Pieces Per Year |
| Package Size | 50.00cm * 40.00cm * 3.00cm |
| Package Gross Weight | 1.500kg |
| Product Type: | 6A Top Grade silk pajamas |
| Material: | 16mm/19mm/22mm/25mm/30mm solid silk ,printed silk |
| Fabric Type: | 100% OEKO-TEX 100 6A Top Grade silk |
| Technics: | Plain/Digital printing/Embroidery |
| Feature: | Eco-Friendly,breathable,hypo-allergenic,comfortable,anti duct mites,reduce wrinkles,Anti-Aging |
| Color: | Customizable |
| Regular Packaging: | 1pc/pvc bag |
| Size: | Free size ,or as your design / requirement |
| Stand By: | Free LOGO/Embroidery Personal Label/Packing Gift Box |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wujiang First Textile Co., Ltd.
