Women Tummy Control Shapewear Bodysuit Flat Belly Sheath Body Sculpting Body Shaper
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.50
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Effect
Buttock Upward, Warm Uterus, Pull-in Abdomen, Pull-in Stomach, Breast Enhancement
Feature
Quick Dry, Plus Size, Padded Buttocks, Breathable, Anti-Bacterial
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
full body shaper-669
Material
Spandex / Nylon
Gender
Female
Type
Bodysuit
Product Type
Shapers
Color
Black, Nude
Size
Customized (Normal Sizes / Plus Sizes)
Packaging
Customized
Moq
10pieces
Sample Time
5~7 Days
Shipment
DHL, UPS, FedEx, TNT etc
Payment
T/T, Trade Assurance, Paypal
Technics
Automated Cutting
Pattern Type
Solid / Blank / Washed
Age Group
Adults
Usage
Butt Lifting
Weaving Method
Knitted
Logo/Graphic Design
Heat-Transfer Printing
Supply Type
in-Stock Items
Transport Package
Customized/PP Bag
Specification
30.00cm * 20.00cm * 1.00cm
Trademark
ODM/OEM
Origin
China
Hs Code
6212301000
Production Capacity
20000 Pieces One Month
Package Size
37.00cm * 26.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.300kg
Lead Time
15 days (1 - 50 Pieces) To be negotiated ( > 50 Pieces)
Product Name
Bodysuit
Fabric
Nylon Spandex
Fabric Features
Second skin, Breathable, Wicking, Super stretch
Design For
Workout, Yoga, Fitness, Gym, Shopping, Casual, Everyday Wear
Logo
Embroidery, Heat transfer, Screen printing, Label sewing, Weave waistband, Silicone printing
Packing
1pc/ poly bag, or as your requirements
Shipping
EMS, DHL, Fedex, TNT, Sea shipment
Delivery Time
25-35 days after all details are confirmed
Payment Terms
T/T, Western Union, Money Gram
| Customization | Available |
|---|---|
| Effect | Buttock Upward, Warm Uterus, Pull-in Abdomen, Pull-in Stomach, Breast Enhancement |
| Feature | Quick Dry, Plus Size, Padded Buttocks, Breathable, Anti-Bacterial |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | full body shaper-669 |
| Material | Spandex / Nylon |
| Gender | Female |
| Type | Bodysuit |
| Product Type | Shapers |
| Color | Black, Nude |
| Size | Customized (Normal Sizes / Plus Sizes) |
| Packaging | Customized |
| Moq | 10pieces |
| Sample Time | 5~7 Days |
| Shipment | DHL, UPS, FedEx, TNT etc |
| Payment | T/T, Trade Assurance, Paypal |
| Technics | Automated Cutting |
| Pattern Type | Solid / Blank / Washed |
| Age Group | Adults |
| Usage | Butt Lifting |
| Weaving Method | Knitted |
|---|---|
| Logo/Graphic Design | Heat-Transfer Printing |
| Supply Type | in-Stock Items |
| Transport Package | Customized/PP Bag |
| Specification | 30.00cm * 20.00cm * 1.00cm |
| Trademark | ODM/OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 6212301000 |
| Production Capacity | 20000 Pieces One Month |
| Package Size | 37.00cm * 26.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.300kg |
| Lead Time | 15 days (1 - 50 Pieces) To be negotiated ( > 50 Pieces) |
| Product Name | Bodysuit |
| Fabric | Nylon Spandex |
| Fabric Features | Second skin, Breathable, Wicking, Super stretch |
| Design For | Workout, Yoga, Fitness, Gym, Shopping, Casual, Everyday Wear |
| Logo | Embroidery, Heat transfer, Screen printing, Label sewing, Weave waistband, Silicone printing |
| Packing | 1pc/ poly bag, or as your requirements |
| Shipping | EMS, DHL, Fedex, TNT, Sea shipment |
| Delivery Time | 25-35 days after all details are confirmed |
| Payment Terms | T/T, Western Union, Money Gram |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Wellgold Industry Co., Ltd.
