24 Steel Bone Tight Waist Cincher Corset, Sexy Jacquard Court Shapewear for Bride
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.81 - 8.42
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Effect
Lose Fat, Pull-in Abdomen, Pull-in Stomach, Waist Trainer Corset
Feature
Quick Dry, Plus Size, Breathable, Training Waist Trainer Corset Vest
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
7041
Material
Spandex / Polyester
Gender
Female
Type
Corset
Model Type
24 Steel Boned Sex Slimming Corset Waist Trainer
Color
Black White Biege
Size
Xs-6XL
Weight
350g
Style
Casual, Sport,Fashion,European and American Palace
Features
Keep Fit and Get Beauty
Logo
Acceptable
Custom
Supported
Package
PE Bag
Steel Bone
24PCS
Oem
Supported
Transport Package
Carton Box
Specification
XS-6XL
Trademark
OEM
Origin
Guangdong, China
Hs Code
6212301000
Production Capacity
300000PCS/Week
Package Size
60.00cm * 50.00cm * 40.00cm
Package Gross Weight
19.500kg
Lumbar Back Brace Support Increase The Core Ab Muscles Temperature Resulting In More Sweat
Provides instant abdominal compressio Smooth out your postpartum belly pouch
Product Type:
Corset, Bustier, Waist Cincher, Gorset, Corselet, Waist Slimming Korse, Korset
Item No.
7041 Custom Women Corset Waist Cincher Body Shaper Girdle Trimmer with 24 Steel Bones Extender
Material:
90% polyester, 10% spandex
Bone:
24pcs elastic steel bones
Technics:
Solid
Feature:
Eco-Friendly, comfortable touch
Custom:
Welcome
Color:
Black, White, Biege
Package Include
Corset
| Customization | Available |
|---|---|
| Effect | Lose Fat, Pull-in Abdomen, Pull-in Stomach, Waist Trainer Corset |
| Feature | Quick Dry, Plus Size, Breathable, Training Waist Trainer Corset Vest |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 7041 |
| Material | Spandex / Polyester |
| Gender | Female |
| Type | Corset |
| Model Type | 24 Steel Boned Sex Slimming Corset Waist Trainer |
| Color | Black White Biege |
| Size | Xs-6XL |
| Weight | 350g |
| Style | Casual, Sport,Fashion,European and American Palace |
| Features | Keep Fit and Get Beauty |
| Logo | Acceptable |
| Custom | Supported |
| Package | PE Bag |
| Steel Bone | 24PCS |
| Oem | Supported |
|---|---|
| Transport Package | Carton Box |
| Specification | XS-6XL |
| Trademark | OEM |
| Origin | Guangdong, China |
| Hs Code | 6212301000 |
| Production Capacity | 300000PCS/Week |
| Package Size | 60.00cm * 50.00cm * 40.00cm |
| Package Gross Weight | 19.500kg |
| Lumbar Back Brace Support Increase The Core Ab Muscles Temperature Resulting In More Sweat | Provides instant abdominal compressio Smooth out your postpartum belly pouch |
| Product Type: | Corset, Bustier, Waist Cincher, Gorset, Corselet, Waist Slimming Korse, Korset |
| Item No. | 7041 Custom Women Corset Waist Cincher Body Shaper Girdle Trimmer with 24 Steel Bones Extender |
| Material: | 90% polyester, 10% spandex |
| Bone: | 24pcs elastic steel bones |
| Technics: | Solid |
| Feature: | Eco-Friendly, comfortable touch |
| Custom: | Welcome |
| Color: | Black, White, Biege |
| Package Include | Corset |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
SHENZHEN BELXIN TECHNOLOGY CO., LTD
