Intiflower High Quality Fajas Postpartum Recovery Women Seamless Butt Lifter Shapewear
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$17.50
300+
0300
End
Key attributes
Customization
Available
Effect
Lose Fat, Buttock Upward, Pull-in Abdomen, Pull-in Stomach
Feature
Quick Dry, Plus Size, Padded Buttocks, Breathable
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
BL02
Material
Spandex / Nylon
Gender
Female
Type
Slim'n Lift
Sample Time
5-7working Days
Transport Package
PP Bag
Specification
0.5kg/pcs
Origin
China
Hs Code
6212309090
Production Capacity
50000pieces/Month
Package Size
60.00cm * 40.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Lead Time
20 days (1 - 500 Pieces) 30 days (501 - 1000 Pieces) To be negotiated ( > 1000 Pieces)
Color
Black, Customized Color and Size(MOQ:300Pcs)
Size Range
XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL
Label/Logo
Heat Transfer,Silicon Printing,Embroidery,Water Print,Rubber Print,Foil Color Printing.etc
Moq
Stock:100pcs per size
Leadtime
5~7 Days for Prepare Dyeing Material and 25 Days for Bulk Production
Shipment
By Sea, Air or Express
Port
Xiamen,China
| Customization | Available |
|---|---|
| Effect | Lose Fat, Buttock Upward, Pull-in Abdomen, Pull-in Stomach |
| Feature | Quick Dry, Plus Size, Padded Buttocks, Breathable |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | BL02 |
| Material | Spandex / Nylon |
| Gender | Female |
| Type | Slim'n Lift |
| Sample Time | 5-7working Days |
| Transport Package | PP Bag |
| Specification | 0.5kg/pcs |
| Origin | China |
|---|---|
| Hs Code | 6212309090 |
| Production Capacity | 50000pieces/Month |
| Package Size | 60.00cm * 40.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Lead Time | 20 days (1 - 500 Pieces) 30 days (501 - 1000 Pieces) To be negotiated ( > 1000 Pieces) |
| Color | Black, Customized Color and Size(MOQ:300Pcs) |
| Size Range | XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL |
| Label/Logo | Heat Transfer,Silicon Printing,Embroidery,Water Print,Rubber Print,Foil Color Printing.etc |
| Moq | Stock:100pcs per size |
| Leadtime | 5~7 Days for Prepare Dyeing Material and 25 Days for Bulk Production |
| Shipment | By Sea, Air or Express |
| Port | Xiamen,China |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Pop Gloria International Trade Co., Ltd.
