Fashion Wholesale New Summer Tummy Control Open Back Sexy Shapewear Body Shape Slimming Female Jumpsuit
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$6.70
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Anti-Static, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SK1224
Gender
Women's
Material
76%Nylon/24%Spandex
Pattern
Pure Colour
Shipping
DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air
Logo
Customized Logo Printing
Supply Type
in-Stock Items or Customize
Color
Multicolor or Customize
Type
Suit
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing
Size
S-XL, or Custom Size
Sleeve
Sleeveless
Transport Package
1PCS, 1box
Specification
30*20*5cm
Trademark
Logo Customized
Origin
Hangzhou China
Production Capacity
10000000/Year
Package Size
30.00cm * 20.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.400kg
Lead Time
15 days (1 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces)
Item Description
Fashion Wholesale New Summer Tummy Control Open Back Sexy Shapewear Body Shape Slimming Female Jumpsuit
Model Number
SK1224
Single Package Weight
0.4KG/PCS
Package Dimensions
30cm*20cm*5cm
Moq
1 pieces
Package Type
1PCS, 1box, 1carton for Sportswear Yoga Suits
Product Function
High Stretchy,Non-See through
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Label & Logo
Can be customized according to customer requirements
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Anti-Static, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SK1224 |
| Gender | Women's |
| Material | 76%Nylon/24%Spandex |
| Pattern | Pure Colour |
| Shipping | DHL\EMS\UPS\FedEx\by Sea\by Air |
| Logo | Customized Logo Printing |
| Supply Type | in-Stock Items or Customize |
| Color | Multicolor or Customize |
| Type | Suit |
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing |
| Size | S-XL, or Custom Size |
| Sleeve | Sleeveless |
| Transport Package | 1PCS, 1box |
|---|---|
| Specification | 30*20*5cm |
| Trademark | Logo Customized |
| Origin | Hangzhou China |
| Production Capacity | 10000000/Year |
| Package Size | 30.00cm * 20.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.400kg |
| Lead Time | 15 days (1 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces) |
| Item Description | Fashion Wholesale New Summer Tummy Control Open Back Sexy Shapewear Body Shape Slimming Female Jumpsuit |
| Model Number | SK1224 |
| Single Package Weight | 0.4KG/PCS |
| Package Dimensions | 30cm*20cm*5cm |
| Moq | 1 pieces |
| Package Type | 1PCS, 1box, 1carton for Sportswear Yoga Suits |
| Product Function | High Stretchy,Non-See through |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Label & Logo | Can be customized according to customer requirements |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hangzhou Shangyou Apparel Co., Ltd.
