Hot-Sale Zip up Adjustable Sauna Gym Vest with Waist Trainer Mens Sweat Sauna Shapewear Waist Trainer Zipper Neoprene Sauna Workout Tank Top
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.98
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Body Shape, Waterproof, Plus Size
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MC12020
Gender
Men's
Material
Polyester / Spandex
Pattern
Plaid
Product Name
Men's Zip up Sauna Tank Top with Waist Trainer
Stock Color
2 Colors Can Be Choose
Logo
Can Be Customized
Moq
1PC Only for Our Stock
Sample Order
Accept
Oem/Odm
Accepable
Advantage
Stock for Fast Delivery
Style
Casual & Sports
Packing
1PC/Polybag
Sample Time
1-3days for Stock
Type
Vest
Usage
Ball Sports, Soccer, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing, Tennis
Size
S/M/L/XL/2XL/3XL
Transport Package
Standard Packing for Long Distance Transportation
Specification
46 x 37 x 27cm
Trademark
Morecredit
Origin
China
Hs Code
6211439000
Production Capacity
500, 000PCS/Month
Package Size
28.00cm * 22.00cm * 13.00cm
Package Gross Weight
0.800kg
Size Weight
S/M/L/XL/2XL/3XL 6 different size As per pic showed
Color
2 Colors in Stock for choosing
Production Time
Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity
Remark
Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding.
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Body Shape, Waterproof, Plus Size |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MC12020 |
| Gender | Men's |
| Material | Polyester / Spandex |
| Pattern | Plaid |
| Product Name | Men's Zip up Sauna Tank Top with Waist Trainer |
| Stock Color | 2 Colors Can Be Choose |
| Logo | Can Be Customized |
| Moq | 1PC Only for Our Stock |
| Sample Order | Accept |
| Oem/Odm | Accepable |
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Style | Casual & Sports |
| Packing | 1PC/Polybag |
|---|---|
| Sample Time | 1-3days for Stock |
| Type | Vest |
| Usage | Ball Sports, Soccer, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing, Tennis |
| Size | S/M/L/XL/2XL/3XL |
| Transport Package | Standard Packing for Long Distance Transportation |
| Specification | 46 x 37 x 27cm |
| Trademark | Morecredit |
| Origin | China |
| Hs Code | 6211439000 |
| Production Capacity | 500, 000PCS/Month |
| Package Size | 28.00cm * 22.00cm * 13.00cm |
| Package Gross Weight | 0.800kg |
| Size Weight | S/M/L/XL/2XL/3XL 6 different size As per pic showed |
| Color | 2 Colors in Stock for choosing |
| Production Time | Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity |
| Remark | Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Dongguan Tianchen Garment Technology Co., Ltd.
