Breathable Ladies' Body Shapewear Butt Lifter Wholesale
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$2.75
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Feature
Plus Size, Breathable
Material
Spandex / Nylon
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
shaper
Gender
Female
Type
Slim'n Lift
Product Name
Butt Lift Plus Tummy Control Shaping Bodysuit
Function
Lumbar Support, Shaping, Gathering, Lifti
Supply Type
in-Stock Items
Single Gross Weight
0.200 Kg
Transport Package
OPP+Bag
Specification
20X23X1 cm
Origin
Fujian
Hs Code
62129000
Production Capacity
10000piece/Year
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 3.00cm
Package Gross Weight
0.200kg
Lead Time
7 days (1 - 500 piece) 15 days (501 - 3000 piece) To be negotiated ( > 3000 piece)
Application
For daily wear, comfortable and wire-free.
Sample
Free Sample Ready samples ship in3 days, custom samples ready in7 days,sample fee deductible from bulk order.
Sample Time
Ready samples ship in3 days, custom samples ready in7 days
Shipping Method
Fedex, DHL.UPS, EMS.By air or By sea.etc.
Shipping Time
Within7 Workdays. Normally4-7 Workdays
Delivery Time
7-15 DaysAfter receives the payment for stock, for mass production, about30-60 Days.
| Customization | Available |
|---|---|
| Feature | Plus Size, Breathable |
| Material | Spandex / Nylon |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | shaper |
| Gender | Female |
| Type | Slim'n Lift |
| Product Name | Butt Lift Plus Tummy Control Shaping Bodysuit |
| Function | Lumbar Support, Shaping, Gathering, Lifti |
| Supply Type | in-Stock Items |
| Single Gross Weight | 0.200 Kg |
| Transport Package | OPP+Bag |
| Specification | 20X23X1 cm |
|---|---|
| Origin | Fujian |
| Hs Code | 62129000 |
| Production Capacity | 10000piece/Year |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 3.00cm |
| Package Gross Weight | 0.200kg |
| Lead Time | 7 days (1 - 500 piece) 15 days (501 - 3000 piece) To be negotiated ( > 3000 piece) |
| Application | For daily wear, comfortable and wire-free. |
| Sample | Free Sample Ready samples ship in3 days, custom samples ready in7 days,sample fee deductible from bulk order. |
| Sample Time | Ready samples ship in3 days, custom samples ready in7 days |
| Shipping Method | Fedex, DHL.UPS, EMS.By air or By sea.etc. |
| Shipping Time | Within7 Workdays. Normally4-7 Workdays |
| Delivery Time | 7-15 DaysAfter receives the payment for stock, for mass production, about30-60 Days. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Wellgold Industry Co., Ltd.
