Prefabricated Sports Flooring Runway for Optimal Sports Performance
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$22.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Type
Runway
Suitable For
for Training
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
prefabricate
Gender
Runway
Age Group
Brand-New
Customized
Customized
Product Name
Product Name
Product Name1
Synthetic Running Track
Product Name2
Prefabriacted Rubber Running Track
Product Name3
Synthetic Running Track
Product Name4
Sports Flooring Runway
Product Name5
Runway
Product Name6
Precast Plastic Runway
Product Name7
Sports Flooring Runway
Product Name8
Athletic Running Track
Pattern
Corn Kernels
Color
Maroon Red
Installation Ways
Fixed
Durable Years
Over Ten Years
Feature
Environmentally Friendly and Flexible
Function
Waterproof, Soundproof, Anti-Static, Thermal Insul
Transport Package
Pallet
Specification
length: 20m width: 1.2m thickness: 8-13mm
Trademark
MYHQ
Origin
Hebei, China
Hs Code
4016910000
Package Size
100.00cm * 55.00cm * 55.00cm
Package Gross Weight
234.000kg
Material
rubber
Thickness
>=4mm
Width
1.22m
Length
10m,15m, 20m, customized
Density Of Color Dots
monochrome(No dots)
Application
Sports Ground,runway
| Customization | Available |
|---|---|
| Type | Runway |
| Suitable For | for Training |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | prefabricate |
| Gender | Runway |
| Age Group | Brand-New |
| Customized | Customized |
| Product Name | Product Name |
| Product Name1 | Synthetic Running Track |
| Product Name2 | Prefabriacted Rubber Running Track |
| Product Name3 | Synthetic Running Track |
| Product Name4 | Sports Flooring Runway |
| Product Name5 | Runway |
| Product Name6 | Precast Plastic Runway |
| Product Name7 | Sports Flooring Runway |
| Product Name8 | Athletic Running Track |
| Pattern | Corn Kernels |
|---|---|
| Color | Maroon Red |
| Installation Ways | Fixed |
| Durable Years | Over Ten Years |
| Feature | Environmentally Friendly and Flexible |
| Function | Waterproof, Soundproof, Anti-Static, Thermal Insul |
| Transport Package | Pallet |
| Specification | length: 20m width: 1.2m thickness: 8-13mm |
| Trademark | MYHQ |
| Origin | Hebei, China |
| Hs Code | 4016910000 |
| Package Size | 100.00cm * 55.00cm * 55.00cm |
| Package Gross Weight | 234.000kg |
| Material | rubber |
| Thickness | >=4mm |
| Width | 1.22m |
| Length | 10m,15m, 20m, customized |
| Density Of Color Dots | monochrome(No dots) |
| Application | Sports Ground,runway |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hengshui Mingyuhanqin Sports Facilities Engineering Co., Ltd.
