High Quality IP68 Waterproof Stainless Steel Monochrome Swimming Pool LED Underwater Light
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.00-36.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Waterproof Standard
IP68
Lamp Body Material
Stainless Steel
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
XYH145G
Emitting Color
Warm White
Lampshade Material
Stainless Steel
Application
Swimming Pool, Fountain, Pond
Certification
CE, RoHS, EMC
Voltage
12V
With Light Source
With Light Source
Style
Modern Chinese Style
Led Chip
Epistar/CREE
Beam Angle
10-120 Degree Optional
Control Method
Auto Color Change/4 Wire Color Change/Single Color
Lifespan
50000hrs
Installation Method
Disc Type
Cct
2700-7000K
Transport Package
Standard Packaging
Trademark
XYH
Origin
Chongqing
Hs Code
9405409000
Production Capacity
20000/Month
Package Size
48.00cm * 38.00cm * 38.00cm
Package Gross Weight
30.000kg
Model
XYH145G LED underwater pool light
Beam Angel
10-120ยฐ optional
Lumens
300/600/900
Chips
Epistar
Cable
JHS special waterproof cable 1 meter (European standard optional)
Life Span
>50000hrs
Warranty
2 Years
Xyh145g-6*1w
6W
Xyh145g-9*1w
9W
Xyh145g-12*1w
12W
Xyh145g-4*3w
12W
Xyh145g-6*3w
18W
Xyh145g-9*3w
27W
| Customization | Available |
|---|---|
| Waterproof Standard | IP68 |
| Lamp Body Material | Stainless Steel |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | XYH145G |
| Emitting Color | Warm White |
| Lampshade Material | Stainless Steel |
| Application | Swimming Pool, Fountain, Pond |
| Certification | CE, RoHS, EMC |
| Voltage | 12V |
| With Light Source | With Light Source |
| Style | Modern Chinese Style |
| Led Chip | Epistar/CREE |
| Beam Angle | 10-120 Degree Optional |
| Control Method | Auto Color Change/4 Wire Color Change/Single Color |
| Lifespan | 50000hrs |
| Installation Method | Disc Type |
| Cct | 2700-7000K |
| Transport Package | Standard Packaging |
|---|---|
| Trademark | XYH |
| Origin | Chongqing |
| Hs Code | 9405409000 |
| Production Capacity | 20000/Month |
| Package Size | 48.00cm * 38.00cm * 38.00cm |
| Package Gross Weight | 30.000kg |
| Model | XYH145G LED underwater pool light |
| Beam Angel | 10-120ยฐ optional |
| Lumens | 300/600/900 |
| Chips | Epistar |
| Cable | JHS special waterproof cable 1 meter (European standard optional) |
| Life Span | >50000hrs |
| Warranty | 2 Years |
| Xyh145g-6*1w | 6W |
| Xyh145g-9*1w | 9W |
| Xyh145g-12*1w | 12W |
| Xyh145g-4*3w | 12W |
| Xyh145g-6*3w | 18W |
| Xyh145g-9*3w | 27W |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Chongqing Xinyuanhui Optoelectronic Technology Co., Ltd.
