Stunning MID - Sized Monochrome Pad Printer: Unleash Your Production Potential
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$1,09
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Color & Page
Single-Colour
Tone
Monochrome
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
P-150P4
Transmission Type
Single-Colour Pad Printer
Usage
Label Printer, Card Printer, Cloths Printer, Paper Printer, Tube Printer, Bill Printer
Automatic Grade
Automatic
Steel Plate Size
100*150mm
Speed(Pcs/Hr)
1600
Name
Monochrome Pad Printing Machine
Net Weight
50kg
Model
P-150d1
Control System
Microcircuit Control
Single Package Size
820*680*1550mm
Condition
New
Brand Name
Xiamen Xinteyin Printina Industry & Trade Co., Ltd
Air Pressure
6bar
Power
50W
Power Supply
220V50/60Hz
Operation Mode
Semi-Automatic/Fully Automatic
Printing Speed
1200 Times/Hour
Equipment Weight
50kg Packing 100kg
Drive Mode
Pneumatic Drive
Equipment Volume
720*580 *1400mm
Transport Package
820*680*1550mm
Specification
720*580 *1400mm
Trademark
XTY
Origin
Fujian, China
Package Size
82.00cm * 68.00cm * 155.00cm
Package Gross Weight
100.000kg
Product Name
monochrome pad printing machine
Product Model
P-150D1
Printing Color
monochrome
Dimensions
720*580 *1400mm
Wooden Frame And Wooden Case Measure
820*680*1550MM
Gas Pressure
6bar
| Customization | Available |
|---|---|
| Color & Page | Single-Colour |
| Tone | Monochrome |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | P-150P4 |
| Transmission Type | Single-Colour Pad Printer |
| Usage | Label Printer, Card Printer, Cloths Printer, Paper Printer, Tube Printer, Bill Printer |
| Automatic Grade | Automatic |
| Steel Plate Size | 100*150mm |
| Speed(Pcs/Hr) | 1600 |
| Name | Monochrome Pad Printing Machine |
| Net Weight | 50kg |
| Model | P-150d1 |
| Control System | Microcircuit Control |
| Single Package Size | 820*680*1550mm |
| Condition | New |
| Brand Name | Xiamen Xinteyin Printina Industry & Trade Co., Ltd |
| Air Pressure | 6bar |
| Power | 50W |
|---|---|
| Power Supply | 220V50/60Hz |
| Operation Mode | Semi-Automatic/Fully Automatic |
| Printing Speed | 1200 Times/Hour |
| Equipment Weight | 50kg Packing 100kg |
| Drive Mode | Pneumatic Drive |
| Equipment Volume | 720*580 *1400mm |
| Transport Package | 820*680*1550mm |
| Specification | 720*580 *1400mm |
| Trademark | XTY |
| Origin | Fujian, China |
| Package Size | 82.00cm * 68.00cm * 155.00cm |
| Package Gross Weight | 100.000kg |
| Product Name | monochrome pad printing machine |
| Product Model | P-150D1 |
| Printing Color | monochrome |
| Dimensions | 720*580 *1400mm |
| Wooden Frame And Wooden Case Measure | 820*680*1550MM |
| Gas Pressure | 6bar |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Xiamen Xinteyin Industry and Trade Co., Ltd.
