Super Bright 385W Dimmable LED COB Video Light for Photography
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$142.00
96+
096
End
Key attributes
Customization
Available
Type
Light Stand
Compatible Brand
Dengwei
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
kk-400D
Camera Filters Type
2700K-6500K
Tripods Type
Flexible Tripod
Lens Focus Type
Normal Lens
Lens Type
Fixed Focus Lens
Camera Lens Hood Type
Cylindrical
Tripods Use
Video Camera
Tripods Material
Aluminum
Light Color
Monochrome-White
Brightness
39500lm
Average Life Expectancy
50,000hours
Color
Black
Irradiation Angle
120
Heat Dissipation
Fin+ Copper Tube
1 Meter Illumination
18000 Lux (Naked Light)
Number Of Lamp Beads
1PCS
Color Rendering Index
96
Dimming
1-100%
Model Number
Kk-400d
Trademark
DENGWEI
Origin
China
Hs Code
9006699000
Production Capacity
50000pieces/Years
Package Size
47.00cm * 19.00cm * 26.00cm
Package Gross Weight
2.800kg
Lead Time
5 days (1 - 10 pieces) 15 days (11 - 50 pieces) 30 days (51 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces)
Product Name
Photography lamp
Input Voltage
200-240V
Output Power
385 W
Color Temperature
5600k
Weight
2.8kg
Application
Video studio shooting
Control Mode
remote control, knob adjustment/mobile APP adjustment
Product Size
340*220*160 (mm)
Single Package Size
47*19*26 CM
Material
Aluminum body
Configuration
lamp body *1, 5 meter wire *1, lamp bead protective cover *1, manual *1, remote control *1, battery *2
Packing Quantity
4 PCS/box
Outer Box Size
54*48* 40.5CM
Packing Weight
16kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Type | Light Stand |
| Compatible Brand | Dengwei |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | kk-400D |
| Camera Filters Type | 2700K-6500K |
| Tripods Type | Flexible Tripod |
| Lens Focus Type | Normal Lens |
| Lens Type | Fixed Focus Lens |
| Camera Lens Hood Type | Cylindrical |
| Tripods Use | Video Camera |
| Tripods Material | Aluminum |
| Light Color | Monochrome-White |
| Brightness | 39500lm |
| Average Life Expectancy | 50,000hours |
| Color | Black |
| Irradiation Angle | 120 |
| Heat Dissipation | Fin+ Copper Tube |
| 1 Meter Illumination | 18000 Lux (Naked Light) |
| Number Of Lamp Beads | 1PCS |
| Color Rendering Index | 96 |
| Dimming | 1-100% |
|---|---|
| Model Number | Kk-400d |
| Trademark | DENGWEI |
| Origin | China |
| Hs Code | 9006699000 |
| Production Capacity | 50000pieces/Years |
| Package Size | 47.00cm * 19.00cm * 26.00cm |
| Package Gross Weight | 2.800kg |
| Lead Time | 5 days (1 - 10 pieces) 15 days (11 - 50 pieces) 30 days (51 - 100 pieces) To be negotiated ( > 100 pieces) |
| Product Name | Photography lamp |
| Input Voltage | 200-240V |
| Output Power | 385 W |
| Color Temperature | 5600k |
| Weight | 2.8kg |
| Application | Video studio shooting |
| Control Mode | remote control, knob adjustment/mobile APP adjustment |
| Product Size | 340*220*160 (mm) |
| Single Package Size | 47*19*26 CM |
| Material | Aluminum body |
| Configuration | lamp body *1, 5 meter wire *1, lamp bead protective cover *1, manual *1, remote control *1, battery *2 |
| Packing Quantity | 4 PCS/box |
| Outer Box Size | 54*48* 40.5CM |
| Packing Weight | 16kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jiangmen Qianzhao Video Equipment Co., Ltd.
