IP68 Waterproof Stainless Steel 24V DMX Monochrome Swimming Pool LED Underwater Light
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe β
US$68.00 - 158.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Ip Rating
IP68
Emitting Color
RGB
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
XYH232G
With Light Source
Without Light Source
Application
Swimming Pool, Fountain, Pond, Under Water
Lamp Body Material
Stainless Steel
Lampshade Material
Stainless Steel
Style
Modern Chinese Style
Voltage
12V
Certification
CE, EMC, LVD, RoHS, VDE, ISO9001
Beam Angle
10-120 Degree Optional
Cct
2700-7000K
Led Chip
Epristar/CREE
Cri (Ra>)
83
Luminous Efficacy(Lm/W)
100
Light Source
LED
Warranty
2 Years
Control Way
Auto Color Change/4 Wires Color Change/DMX512/Rdm
Cable Len
1 Meter
Lifespan
50000hrs
Light Brand
Xyh
Transport Package
Carton
Trademark
Xinyuanhui
Origin
Chongqing
Hs Code
9405409000
Production Capacity
5000 Pieces Per Month
Package Size
48.00cm * 38.00cm * 38.00cm
Package Gross Weight
30.000kg
Material
Stainless steel
Ip Grade
IP68 Waterproof
Power
18W/36W/54W/74W
Light Color
Red,Green,Blue,White,Warm White,Yellow,Purple,Amble,RGB
Led Chips
Cree
Temperature
-40-+50
Lumens
98ml/w
Size
ΓΈ232*97mm
Life Span
>50000hrs
Control Method
Single color control,Multicolor Control,rgb,wifi,remote control,RF Dimmer,dimmiable color control
Product Number
Power
Xyh232g-18*1w
18W
Xyh232g-36*1w
36W
Xyh232g-36*1.5w
54W
Xyh232g-36*2w
72W
| Customization | Available |
|---|---|
| Ip Rating | IP68 |
| Emitting Color | RGB |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | XYH232G |
| With Light Source | Without Light Source |
| Application | Swimming Pool, Fountain, Pond, Under Water |
| Lamp Body Material | Stainless Steel |
| Lampshade Material | Stainless Steel |
| Style | Modern Chinese Style |
| Voltage | 12V |
| Certification | CE, EMC, LVD, RoHS, VDE, ISO9001 |
| Beam Angle | 10-120 Degree Optional |
| Cct | 2700-7000K |
| Led Chip | Epristar/CREE |
| Cri (Ra>) | 83 |
| Luminous Efficacy(Lm/W) | 100 |
| Light Source | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Control Way | Auto Color Change/4 Wires Color Change/DMX512/Rdm |
| Cable Len | 1 Meter |
| Lifespan | 50000hrs |
| Light Brand | Xyh |
|---|---|
| Transport Package | Carton |
| Trademark | Xinyuanhui |
| Origin | Chongqing |
| Hs Code | 9405409000 |
| Production Capacity | 5000 Pieces Per Month |
| Package Size | 48.00cm * 38.00cm * 38.00cm |
| Package Gross Weight | 30.000kg |
| Material | Stainless steel |
| Ip Grade | IP68 Waterproof |
| Power | 18W/36W/54W/74W |
| Light Color | Red,Green,Blue,White,Warm White,Yellow,Purple,Amble,RGB |
| Led Chips | Cree |
| Temperature | -40-+50 |
| Lumens | 98ml/w |
| Size | ΓΈ232*97mm |
| Life Span | >50000hrs |
| Control Method | Single color control,Multicolor Control,rgb,wifi,remote control,RF Dimmer,dimmiable color control |
| Product Number | Power |
| Xyh232g-18*1w | 18W |
| Xyh232g-36*1w | 36W |
| Xyh232g-36*1.5w | 54W |
| Xyh232g-36*2w | 72W |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
π
Chongqing Xinyuanhui Optoelectronic Technology Co., Ltd.
